Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 27 grudnia 2004

Rozmowa telefoniczna Prezydenta RP z Prezydentem - Elektem Ukrainy

 27 grudnia 2004 roku w południe odbyła się rozmowa telefoniczna Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego z Prezydentem - elektem Ukrainy Wiktorem Juszczenką.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski przekazał gratulacje nowowybranemu prezydentowi, życząc mu sukcesów w pracy państwowej. Prezydent Aleksander Kwaśniewski wyraził też radość, że proces wychodzenia z kryzysu politycznego na Ukrainie zakończył się sukcesem, czego dowodem jest wysoka frekwencja wyborcza i dobry, spokojny przebieg wyborów.
Prezydent RP wyraził przekonanie, że decyzja narodu ukraińskiego podjęta 26 grudnia to ważny i dobry wybór dla Ukrainy, dla stosunków polsko – ukraińskich i dla stosunków Ukrainy z Europą. Prezydent Aleksander Kwaśniewski zaprosił prezydenta - elekta W. Juszczenkę do udziału w obchodach 60 rocznicy wyzwolenia obozu w Oświęcimiu. Zaproszenie zostało przyjęte.

Prezydent - elekt Wiktor Juszczenko podziękował Aleksandrowi Kwaśniewskiemu za udział w misjach dobrej woli i wskazał, że był on bardzo ważnym współautorem procesu demokratycznego na Ukrainie. Podkreślił, że dzięki zaangażowaniu Aleksandra Kwaśniewskiego Ukraina staje się inna i lepsza.
Poleć znajomemu