Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 30 listopada 2005

Spotkanie Prezydenta RP z przedstawicielami firm budowlanych

30 listopada 2005 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski spotkał się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami polskich organizacji sektora budowlanego i mieszkaniowego oraz związków pracodawców, izb i stowarzyszeń budowlanych.
 
W spotkaniu wziął udział Podsekretarz Stanu Edward Stanisław Szymański – pełniący obowiązki Szefa Kancelarii Prezydenta RP.
 
Goście podziękowali Prezydentowi RP za wspieranie działań sektora budowlanego podczas obu kadencji oraz objęcie honorowym patronatem wszystkich edycji obchodów „Dnia Budowlanych”.
 
Prezydent Aleksander Kwaśniewski wyraził wdzięczność za działania podejmowane przez środowisko budowlane i podziękował za dobrą współpracę przez ostatnie10 lat.
 
Zwracając się do zebranych Prezydent RP powiedział m. in.:
 
Starałem się przez 10 lat wspomagać budownictwo w przekonaniu, że to jest i ważna dziedzina gospodarki, i ważna potrzeba społeczna, i również upiększanie Polski, szczególnie w ostatnich latach kiedy naprawdę dokonała się kolosalna rewolucja gdy chodzi o możliwości techniczne. Prezydent nie miał na to oczywiście bezpośredniego wpływu, ale starałem się pomagać temu, co było korzystne. Czasami to się nie udawało, ale muszę powiedzieć, że nigdy wtedy środowiska budowlane nie pozostawały nieme.
 
To był czas wielu problemów i decyzji, ale za wszystko chcę Państwu podziękować. Wydaje mi się, że udało się nam mimo wszystko przez te 10 lat pokazać, że można budować, można rozwijać budownictwo, że bardzo rozwinęły się formy budowlane, część z nich jest obecna na rynkach zagranicznych. Ogromny postęp dokonał się w dziedzinie projektowania, architektury. To jest naprawdę imponujące. Chcę więc podziękować Wam za współpracę. Nie wszystko się udało, ale bardzo dużo nam się udało i za to dziękuję.
 
Po drugie – słusznie zostało tu wymienione nazwisko ministra Edwarda Szymańskiego. Nie ma bowiem właściwie obiektu, który należałby lub był w gestii Kancelarii Prezydenta RP, gdzie nie przeprowadzilibyśmy zasadniczych prac remontowych, renowacyjnych, rozwijających. Pracowaliśmy z polskimi firmami, polskimi architektami, polskimi budowlańcami i to się sprawdzało, wychodziło bardzo dobrze. Miałem dowód, że ta sztuka, ten kunszt budowania w Polsce jest na znakomitym poziomie. Kancelaria Prezydenta RP finansuje też Społeczny Komitet Odbudowy Zabytków Krakowa. Przez te 10 lat podjęliśmy wielkie inicjatywy, które są już widoczne – Wawel, Kościół Mariacki, Kaplica Zygmuntowska, ulica Floriańska, bardzo wiele obiektów wewnątrz Krakowa. To po prostu sprawdzało się, było ważne i potrzebne.
 
Dziękuję także po ludzku, jako człowiek i Prezydent, który miał przez te lata poczucie, iż jesteście środowiskiem, które mnie wspiera, jest mi życzliwe. Także w codziennej pracy mogłem liczyć na Wasze wsparcie, za co dziękuję. Jestem dumny, że mogłem dzielnemu polskiemu narodowi przewodzić przez 10 lat i że udało nam się tak wiele osiągnąć, wśród tych ludzi, którzy dobrze czynili, wiele zrobili i za to serdecznie dziękuję. Obyśmy Polskę rozwijali dalej, a Wy jesteście twórcami tych dzieł, które pozostają na długie wieki. Wszystkiego dobrego!
Poleć znajomemu