Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 29 listopada 2005

Wizyta robocza Prezydenta RP w Brukseli

29 listopada 2005 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski przebywał z wizytą roboczą w Brukseli.
 
Wizytę w Brukseli prezydent Aleksander Kwaśniewski rozpoczął od spotkania z premierem Królestwa Belgii Guy Verhofstadtem, a następnie w siedzibie NATO spotkał się z Sekretarzem Generalnym NATO Jaapem de Hoop Schefferem.
 
Podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Aleksander Kwaśniewski poinformował o odbytych spotkaniach, czasie których podziękował swoim rozmówcom za współpracę w okresie swojej dziesięcioletniej prezydentury. Podobne podziękowania  przekazał dziennikarzom. 
Odpowiadając na pytania dotyczące prac nad budżetem  Unii Europejskiej prezydent powiedział, że propozycja brytyjska nie jest dla Polski dobrą propozycją, szczególnie, gdy patrzymy na nią z perspektywy nowych członków UE. Powiedział, iż ma nadzieję, że o tej propozycji będzie można jeszcze rozmawiać  i  jak podkreślił  nie wyobraża sobie, by budżet UE na lata 2007-2013 był pozbawiony tej wielkiej wartości, europejskiej solidarności  i pomocy dla krajów, które wymagają wielkich wysiłków rozwoju, a do nich należą nowi członkowie UE.  "Nadzieja umiera ostatnia - dodał prezydent Kwaśniewski. - Dopóki budżet nie zostanie przyjęty, wszystko jest możliwe".
Odpowiadając na pytanie dotyczące doniesień medialnych o podejrzeniach istnienia tajnych baz CIA na terenie Polski  prezydent Aleksander Kwaśniewski  zapewnił, że baz takich nie było.
 
Prezydent RP spotkał się także z Przewodniczącym Komisji Europejskiej José Manuelem Barroso.
 
Wieczorem Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski  odebrał  nagrodę magazynu „European Voice” w kategorii „Mąż Stanu Roku 2005” za jego rolę w zapewnieniu pokojowego przebiegu pomarańczowej rewolucji na Ukrainie.
 
Poleć znajomemu