Dodatkowe narzędzia

Środa, 21 czerwca 2006

Jak ktoś się uprze - musi się udać!

21 czerwca 2006 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wziął udział w uroczystości podpisania umów na budowę Pałacu Saskiego i rewitalizację Krakowskiego Przedmieścia. Na uroczystości byli również obecni: p.o. Szefa Kancelarii Prezydenta RP Robert Draba i sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński.
Zwracając się do zebranych Prezydent RP powiedział m.in.:

Chciałem pogratulować moim następcom. Istotnie, decyzja, żeby odbudować Pałac Saski a także Pałac Brühla, żeby przywrócić dawny blask placu Piłsudskiego, to jest decyzja z moich czasów. I, można powiedzieć, mamy dwie nauczki. Nauczka numer jeden to jest to, że w Polsce proces inwestycyjny musi być skrócony, bo naprawdę od początku trwał energicznie i finalizuje się w postaci podpisania umowy dopiero dzisiaj, czyli już po latach. A nauczka numer dwa: że jak się ktoś przy czymś uprze mocno, a przy tym żeśmy się bardzo upierali, to jednak uda się to zrealizować nawet przy olbrzymich przeszkodach prawnych. Dziękuję bardzo.

..................................................................................................................................................................

Zapraszamy do oglądania zdjęć z tego wydarzenia w naszej Galerii!
Poleć znajomemu