przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 5 października 2011

Nominacja generalska dla Jacka Kapicy

Uroczystość wręczenia nominacji generalskiej Jackowi Kapicy   |   Uroczystość wręczenia nominacji generalskiej Jackowi Kapicy Uroczystość wręczenia nominacji generalskiej Jackowi Kapicy

Prezydent wręczył w środę akt mianowania na stopień nadinspektora celnego Jackowi Kapicy. Bronisław Komorowski dziękował nadinspektorowi i całej Służbie Celnej za skuteczne i dobre reprezentowanie Polski, a także Unii Europejskiej.


- Rzadko się zdarza, aby nominacja generalska - bo nadinspektor to odpowiednik stopnia generalskiego - dotyczyła tylko jednej osoby. Ale mamy do czynienia z sytuacją szczególną, ze względu na szczególna rolę służby, którą dowodzi pan nadinspektor Kapica – mówił Bronisław Komorowski podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.
 

Zaznaczył, że Służba Celna, podobnie jak Straż Graniczna, jest istotnym elementem zarówno bezpieczeństwa państwa, jak i elementem budowy szacunku dla państwa polskiego. - Warto zdać sobie sprawę, że to służba bardzo odpowiedzialna, czasem trudna. Jej skuteczność, także przez stosowanie nowych technik, nowych pomysłów organizacyjnych wpływa na budowę wizerunku Polski nowoczesnej, skutecznej w zwalczaniu różnego rodzaju zagrożeń, skutecznej także, jeśli chodzi o obronę naszych narodowych interesów - gospodarczych, finansowych – podkreślił prezydent.
 

Dziękował nadinspektorowi Kapicy i całej Służbie Celnej za skuteczne i dobre reprezentowanie Polski, a także UE – bo znaczna część granic, znaczna część działalności naszej Służby Celnej, to ochrona także granicy Unii Europejskiej, jako całości. Dziękował, za skuteczność, za wprowadzanie nowoczesnego działania, nowoczesnego wyposażenia.
 

Prezydent dziękował również za umiejętność kierowania, dowodzenia tą służbą w okresie trudnym, w okresie głębokich przeobrażeń, w okresie trudnych wyzwań i także różnych trudnych sytuacji wewnętrznych.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.