Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 10 listopada 2011

Prezydent mianował 6 nadinspektorów Policji

Wręczenie aktów mianowania na stopień generalski nadinspektora Policji   |   Wręczenie aktów mianowania na stopień generalski nadinspektora Policji Wręczenie aktów mianowania na stopień generalski nadinspektora Policji Wręczenie aktów mianowania na stopień generalski nadinspektora Policji Wręczenie aktów mianowania na stopień generalski nadinspektora Policji Wręczenie aktów mianowania na stopień generalski nadinspektora Policji

Podczas uroczystości w Belwederze prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył akty mianowania na stopień generalski nadinspektora Policji n/w inspektorom Policji:

  • Dariuszowi Działo
  • Markowi Działoszyńskiemu
  • Leszkowi Marcowi
  • Adamowi Maruszczakowi
  • Andrzejowi Rokicie
  • Mirosławowi Schosslerowi

- Niepodległość to nie tylko zwycięstwa wojskowe, ale także utrzymanie bezpieczeństwa – mówił podczas uroczystości prezydent Bronisław Komorowski. - Trzeba na co dzień pamiętać, że niepodległość to nie tylko walka, bitwy, zwycięstwa o charakterze militarnym, to także ciągłe wyzwanie, które stoi przed nami wszystkimi, jeśli chodzi o stworzenie bezpieczeństwa w ramach niepodległego kraju – powiedział prezydent.

Dodał, że w przeszłości policjanci gdy trzeba było, występowali w rolach zupełnie nie policyjnych, np. walcząc zbrojnie. - Dzisiaj również policjanci pełnią różne funkcje w ramach systemu bezpieczeństwa i obronności – dodał prezydent. Przypomniał, że funkcjonariusze, obok żołnierzy, uczestniczą w misjach pełnionych z mandatu organizacji międzynarodowych. - Polscy policjanci gwarantują nie tylko bezpieczeństwo Polski, honor Polski, ale także bezpieczeństwo ludzi tam mieszkających, powierzonych ich opiece – powiedział prezydent Komorowski.

Poleć znajomemu