przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 24 lipca 2012

Prezydent mianował 6 nadinspektorów Policji

Prezydent mianował 6 nadinspektorów Policji   |   Prezydent mianował 6 nadinspektorów Policji Prezydent mianował 6 nadinspektorów Policji Prezydent mianował 6 nadinspektorów Policji Prezydent mianował 6 nadinspektorów Policji Prezydent mianował 6 nadinspektorów Policji Prezydent mianował 6 nadinspektorów Policji Prezydent mianował 6 nadinspektorów Policji Prezydent mianował 6 nadinspektorów Policji

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski podczas wtorkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim mianował na stopień nadinspektora sześciu funkcjonariuszy Policji:

  • inspektora Mariusza DĄBKA
  • inspektora Krzysztofa JAROSZA
  • inspektora Sławomira MIERZWĘ
  • inspektora Igora PARFIENIUKA
  • inspektora Tomasza POŁCIA
  • inspektora Wojciecha SOBCZAKA.

Biogramy nadinspektorów dostępne na stronie BBN >>

 

Prezydent wspominał jedną ze swoich pierwszych podróży zagranicznych w 1989 roku, kiedy towarzyszył premierowi Tadeuszowi Mazowieckiemu podczas wizyty w Londynie. - Pamiętam swoje myśli i zazdrość, którą odczuwałem patrząc m.in. na stosunek obywateli państwa brytyjskiego do banków, efektów własnej pracy,  państwa, a także do policji - wspominał. I zaznaczył jednocześnie, że w Polsce zaszły takie zmiany, że dziś nie musimy zazdrościć Anglikom ich stosunku do policji, dziś możemy z dumą mówić o polskiej policji, która spełnia oczekiwania obywateli.

 

Bronisław Komorowski ocenił, że to zasługa nie tylko głębokich zmian ustrojowych w państwie polskim, ale - jak podkreślił - zasługa konkretnych ludzi, którzy potrafili wtedy wyznaczyć kierunki dobrych zmian, to też przede wszystkim zasługa samych policjantów, którzy taką pozycję policji i taką opinię w oczach obywateli konsekwentnie budują. - I budują z sukcesem - zaznaczył.

 

- Chciałbym dziś powiedzieć proste słowo "dziękuję" w imieniu polskiego obywatela za to, że dzięki waszej służbie możemy czuć się bezpieczni i silni - powiedział Bronisław Komorowski. Zaznaczył też, że policja pokazała skuteczność w czasie wielkiej imprezy sprawdzającej zdolności państwa polskiego - Euro 2012.

 

Prezydent życzył policji szczęścia do dowodzących służbą, także do osób, które w wymiarze politycznym kierują służbami. - Chcę życzyć, abyście zawsze mieli stawiane zadania do wykonania, realne zadanie. Mówię to także w kontekście myślenia z pewną perspektywą, myślenia o prewencji, a nie tylko o ściganiu samych przestępstw czy złych zachowań.   Mam tu na myśli także doświadczenia płynące z Euro 2012, gdzie wysiłek wcześniej włożony w organizację, system prawa zaowocował skutecznym działaniem ludzi w mundurach policyjnych. Mówię to także w kontekście trwających prac nad ustawą o zgromadzeniach - mówił Bronisław Komorowski.

 

- Mam nadzieję, że nie czekając na następne kolizje, sytuacje trudne, bolesne i niepotrzebne uzbroimy policjantów w przekonanie, że państwo polskie zadbało wcześniej o to, aby imprezy masowe, zgromadzenia nie były  organizowane tak, że to jest problem odpowiedzialności policjantów i ryzyko policjantów - dodał. - Chodzi o to, aby wcześniej tworzyć takie ramy prawa, które użycie policji czynić będą, jeśli nie zbędnym to przynajmniej niekoniecznym - wskazywał prezydent.

 

W uroczystości wzięli udział również  m.in.: minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki, szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej oraz ministrowie i doradcy prezydenta.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.