Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 23 lipca 2015

"Awans generalski zachętą do pomnożenia wysiłku na rzecz służby Polsce"

  |   Prezydent RP wręczył nominacje generalskie Prezydent RP wręczył nominacje generalskie Prezydent RP wręczył nominacje generalskie Prezydent RP wręczył nominacje generalskie Prezydent RP wręczył nominacje generalskie Prezydent RP wręczył nominacje generalskie Prezydent RP wręczył nominacje generalskie Prezydent RP wręczył nominacje generalskie

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył w czwartek nominacje generalskie sześciorgu oficerom policji. Wśród nich jest komendant wojewódzka opolskiej policji Irena Doroszkiewicz, która została pierwszą w historii polskiej policji kobietą generałem.

Uroczystość w Belwederze odbyła się z okazji Święta Policji. Awansowani na pierwszy stopień generalski w policji - nadinspektora - otrzymali szable. Wyróżnionym oficerom towarzyszyły rodziny. Na uroczystości obecni byli także szef KPRP Jacek Michałowski oraz szef BBN Stanisław Koziej.


Awans generalski to kolejne wyzwanie na etapie życia, w którym będzie coraz więcej odpowiedzialności za innych - mówił prezydent. Podkreślił, że awans generalski ma zachęcać do pomnożenia wysiłku na rzecz lepszej służby na rzecz Polski.

 

Zachęcał także, by awans traktować jako kolejne wyzwanie na etapie życia, w którym będzie coraz więcej odpowiedzialności za innych. - Bo przecież z odpowiedzialnością, ze zdolnością do dźwigania odpowiedzialności wiąże się awans generalski - powiedział prezydent.


 

Nominowanym życzył, aby "z poczuciem tej odpowiedzialności kontynuowali swoją piękną, ważną służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli, kraju, czynienia naszego kraju krajem lepszym".


Prezydent Komorowski życzył także osobistej satysfakcji i przekonania, że "każdy z nas tak naprawdę, tak na końcu, zawsze kieruje się myślą, że to jest wszytko dla Polski".
 

Prezydent RP Bronisław Komorowski mianował na stopnie generalskie funkcjonariuszy Policji:

 

na stopień generalnego inspektora Policji:

 

nadinspektora Krzysztofa GAJEWSKIEGO

 

na stopień nadinspektora Policji:

 

inspektora Michała DOMARADZKIEGO

inspektora Irenę DOROSZKIEWICZ
inspektora Cezarego POPŁAWSKIEGO
inspektora Jarosława SAWICKIEGO

inspektora Krzysztofa ZGŁOBICKIEGO.

 

Biogramy nominowanych dostępne na stronie BBN>>

 

(PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu