przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 20 kwietnia 2012

Order dla gen. Johna Allena, dowódcy ISAF

Order dla gen. Johna Allena, dowódcy ISAF   |   Order dla gen. Johna Allena, dowódcy ISAF Order dla gen. Johna Allena, dowódcy ISAF Order dla gen. Johna Allena, dowódcy ISAF Order dla gen. Johna Allena, dowódcy ISAF Order dla gen. Johna Allena, dowódcy ISAF Order dla gen. Johna Allena, dowódcy ISAF Order dla gen. Johna Allena, dowódcy ISAF Order dla gen. Johna Allena, dowódcy ISAF

Prezydent RP Bronisław Komorowski nadał, za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej, Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej amerykańskiemu gen. Johnowi Allenowi, dowódcy Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie.


Order wręczył podczas piątkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim Szef KPRP Jacek Michałowski. 

 

- Prezydent jest tą osobą, pod którą polscy żołnierze służyli i służą w Afganistanie. W imieniu prezydenta chciałem bardzo podziękować za to, że nasi żołnierze czuli się pod pana dowództwem tak dobrze i ci, z którymi rozmawiał prezydent, bo oni wspominają tę służbę jako służbę pod perfekcyjnym dowództwem - podkreślił minister Michałowski.

 

- Proszę pamiętać, że ma pan w Polsce wypróbowanych przyjaciół - zapewniał Szef KPRP. Powiedział, że prezydent wspomina swój ostatni pobyt w Afganistanie i gościnność, z jaką spotkał się ze strony gen. Allena. Dodał też, że prezydent tym razem nie mógł się spotkać z gen. Allenem, bo składa oficjalną wizytę w Portugalii.

Zobacz także: Prezydent w Afganistanie Spotkanie z polskimi żołnierzami w Afganistanie

 

- Raz jeszcze w imieniu prezydenta gratuluję odznaczenia i dziękuję za wszystko - zakończył minister Michałowski.

 

- Proszę przekazać moje najwyższe wyrazy szacunku i wdzięczności Prezydentowi Rzeczypospolitej - powiedział gen. Allen. - Każdego dnia w niezmiernie ciężkich warunkach w całym kraju, w całym Afganistanie młodzi mężczyźni i kobiety niosą na swoich barkach ciężar tej akcji. I każdy z nich jest tutaj razem z nami dzisiaj, w ich imieniu przyjmuję to odznaczenie - podkreślił.  Dodał też, że jako Amerykanin wysoko ceni sobie przyjaźń z Polską, nie tylko przyjaźń narodów, ale też przyjaźń rządów.

 

W uroczystości uczestniczył też Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.