Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 3 maja 2012

Prezydent: Dziękuję za pracę dla Polski

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe z okazji Święta Narodowego 3 Maja

Prezydent Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe z okazji Święta Narodowego 3 Maja

Prezydent Bronisław Komorowski wręczając odznaczenia z okazji Święta Narodowego 3 Maja podziękował wszystkim wyróżnionym, którzy swoją pracą, talentem czynią Polskę lepszą i rozsławiają jej imię na świecie.
 

Odznaczenia odebrali z rąk Prezydenta RP wybitni Polacy, którzy poprzez swoją pracę, talent i realizację pasji rozsławiają Polskę na świecie. Orderem Orła Białego odznaczenia zostali: w uznaniu znamienitych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej, za wybitne osiągnięcia w pracy naukowej i dydaktycznej, za działalność na rzecz przemian demokratycznych i wolnej Polski - Władysław Findeisen; w uznaniu znamienitych zasług dla kultury polskiej, za wybitne osiągnięcia w pracy twórczej - Wojciech Kilar; w uznaniu znamienitych zasług dla transformacji politycznej i ustrojowej kraju, za konstruktywne działania na rzecz rozwoju demokracji lokalnej i reformy samorządu terytorialnego - Jerzy Regulski. Zobacz także: Odznaczenia z okazji Święta 3 Maja

 

- Staramy się unikać patosu, ale w takiej chwili, w takim miejscu i przy takiej okazji trudno nie odnieść się nie odwołać do majestatu Rzeczypospolitej, który jest w tym miejscu wykuty na wieki – powiedział prezydent podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie.


- Chcę serdecznie pogratulować wszystkim odznaczonym, chcę z całego serca podziękować w imieniu Ojczyzny, w imieniu całego narodu za zasługi , które są fragmentem działań – od wieków od pokoleń - na rzecz majestatu Rzeczypospolitej - podkreślił.
 

Dziękował za wysiłki, które są podyktowane także troską, myślą o przyszłości Polski oraz wszystkim, którzy polskie imię rozsławiali na świecie przez sukcesy polskiej kultury, nauki, sportu.
 

- Chcę podziękować wszystkim, którzy swoją pracą, talentem, umiejętnościami, dokonaniami czynią Polskę lepszą – powiedział Bronisław Komorowski.
Zaznaczył, że trudno wymienić wszystkich, bo – jak dodał - za każdym z odznaczonych stoi niezwykły życiorys i ogromne dokonania i doświadczenia.

 

Zwrócił się do osób, które otrzymały odznaczenia najwyższe – Ordery Orła Białego.
 

Prezydent dziękował profesorowi Findeisenowi za wielką umiejętność łączenia zaangażowania zawodowego ze służbą Polsce, z umiejętnością i wolą stanięcia do procesu zmian w naszym kraju, gdy stało się to możliwe.
 

Wojciechowi Kilarowi prezydent dziękował za to, że swoją muzyką poruszył najdelikatniejsze i jednocześnie najmocniejsze struny w polskich sercach, budząc szacunek dla historii, dla sztuki i budząc te lepsze części ludzkiej natury.
 

- Dziękuję prof. Regulskiemu - ojcu polskiej samorządności, bez której trudno sobie dziś wyobrazić dalszy postęp - powiedział Bronisław Komorowski.
 

- Z serdecznością i wielką wdzięcznością myślę o wszystkich i jeszcze raz chciałbym podkreślić, że wszystkie wielkie i ważne dokonania są fragmentem starań, działań polskich pokoleń, polskich patriotów, ludzi zatroskanych o przyszłość Ojczyzny i na przyszłość Ojczyzny pracujących jak najlepiej potrafili w swoim ciekawym życiu – zakończył prezydent.
 

Tuż przed rozpoczęciem uroczystości – na prośbę prezydenta - zebrani chwilą zadumy i refleksji uczcili pamięć zmarłego kilka dni temu prof. Wiesława Chrzanowskiego.

 

W uroczystości na Zamku Królewskim prezydentowi towarzyszyła Małżonka. Udział wzięli również Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski, ministrowie w KPRP i doradcy prezydenta.
 

Poleć znajomemu