przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Odznaczenia kombatantów i weteranów lotnictwa

  |   Spotkanie z uczestnikami VI Światowego Zjazdu Lotników Polskich Spotkanie z uczestnikami VI Światowego Zjazdu Lotników Polskich Spotkanie z uczestnikami VI Światowego Zjazdu Lotników Polskich Spotkanie z uczestnikami VI Światowego Zjazdu Lotników Polskich Spotkanie z uczestnikami VI Światowego Zjazdu Lotników Polskich Spotkanie z uczestnikami VI Światowego Zjazdu Lotników Polskich Spotkanie z uczestnikami VI Światowego Zjazdu Lotników Polskich

W poniedziałek, w przeddzień Święta Lotnictwa, prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z uczestnikami VI Światowego Zjazdu Lotników Polskich. Prezydent wręczył odznaczenia państwowe kombatantom i weteranom lotnictwa polskiego mieszkającym w kraju i za granicą.

 

- VI Zjazd Lotników jest okazją nie tylko do podziękowań w imieniu Ojczyzny, podkreślenia tego wszystkiego, co było wielkie w historii lotnictwa polskiego, ale również do powiedzenia paru słów o dniu dzisiejszym i przyszłości - zaznaczył prezydent podczas poniedziałkowej  uroczystości w Pałacu Prezydenckim. Dziękował wszystkim, którzy mieli odwagę, wyobraźnię i wolę uczestniczenia w procesie przywracania Wojsku Polskiemu blasku i tradycji wojskowej Polski.

 

- Dziś możemy z dumą mówić - powołując się także na sukcesy każdego z dzisiaj odznaczonych, który włożył cząstkę własnego wysiłku w walkę bądź budowanie nowoczesności polskich sił powietrznych - że polskie Siły Powietrzne w procesie transformacji, kiedy tylko okazało się to możliwie, mogły skorzystać jeśli chodzi o nowoczesność sprzętu i szkolenia, że pierwszy wielki wysiłek modernizacji technicznej poszedł w obszarze wojsk powietrznych - mówił Bronisław Komorowski. Podkreślił, że z tą samą dumą, jak o polskich pilotach walczących nad niebem Anglii, możemy mówić o pilotach współczesnych, którzy budują sławę i zaufanie polskiego do własnych sił powietrznych.

 

 

Podczas poniedziałkowej uroczystości odznaczeni zostali:


za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za zasługi w krzewieniu tradycji polskiego i światowego lotnictwa, za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski, za działalność polonijną, kombatancką i społeczną
 

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
 

Franciszek KORNICKI
Marceli OSTROWSKI

 

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
 

Jerzy KOZAREK
Kazimierz POGORZELSKI

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
 

Andrzej DĄBROWA
 

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
 

Edmund FILIMON
Jerzy GŁÓWCZEWSKI
Bolesław MALUCHA
Paweł TYRAŁA
Witold WROŃSKI

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

Janusz BUJNOWSKI
Danuta SŁAWIŃSKA
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.