przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 4 grudnia 2012

Wychowawcy odznaczeni

  |   Odznaczenia dla nauczycieli i wychowawców Odznaczenia dla nauczycieli i wychowawców Odznaczenia dla nauczycieli i wychowawców Odznaczenia dla nauczycieli i wychowawców Odznaczenia dla nauczycieli i wychowawców Odznaczenia dla nauczycieli i wychowawców Odznaczenia dla nauczycieli i wychowawców Odznaczenia dla nauczycieli i wychowawców

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał odznaczenia państwowe zasłużonym nauczycielom i wychowawcom. Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta RP, dokonał Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski.  We wtorkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim wzięła udział Pierwsza Dama.

 

- Każdy rodzic powinien zazdrościć Państwa uczniom. I każde dziecko powinno żałować, że nie jest Państwa uczniem - mówiła Anna Komorowska.  Zaznaczyła, że czytając informacje o aktywności osób odznaczonych była pod ogromnym wrażeniem. Oceniła, że  działalność wychowawców jest imponująca.  I podkreślała, że wychowanie młodego człowieka nie kończy się wraz z dźwiękiem dzwonka.

 

- Działacie Państwo na tylu różnych forach, aktywizując młodych ludzi i ucząc ich tego, że nie tylko wiedza, ale też postawa  jest w życiu ważna - powiedziała Pierwsza Dama.  Jak dodała, chciałoby się, żeby w Polsce takich nauczycieli, jak Państwo było coraz więcej. Gratulując odznaczonym Małżonka Prezydenta RP życzyła, aby ich postawa była zaraźliwa.

 

Zobacz także: Międzynarodowy Kongres Praw Dziecka Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Irena Wóycicka zaznaczyła, że w obchody Roku Korczaka wkomponowują się przyznane odznaczenia będące uhonorowaniem wychowawców, ludzi, którzy w pracy z młodzieżą kierują się dialogiem, szacunkiem dla dzieci, słuchaniem tego, co one chcą powiedzieć.

 

W uroczystości wziął udział Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, członkowie komitetu obchodów Roku Korczaka, parlamentarzyści.  Wojciech Eichelberger wygłosił wykład "Janusz Korczak coraz bardziej potrzebny".

 

Odznaczenia odebrali:


za wybitne zasługi w działalności edukacyjnej i wychowawczej, za kształtowanie postawy obywatelskiej dzieci i młodzieży

 

KRZYŻ KAWALERSKI ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 

Grzegorz DĄBROWSKI
Zdzisław HOFMAN
Jacek JAKUBOWSKI

 

ZŁOTY KRZYŻ ZASŁUGI

 

Arkadiusz BARON
Jolanta BOWŻYK
Zofia DEMBSKA-PIERZCHAŁA
Jolanta GAWLIK-KUTOWSKA
Wiesław HAP
Piotr LIEDKE
Iwona MACIEJEWSKA
Beata MALISZKIEWICZ

Beata NAREL
Małgorzata OSTROWSKA
Anita PLUMIŃSKA-MIELOCH
Marzanna POGORZELSKA
Grażyna POTOCZNY
Krzysztof RĄCZKA
Elżbieta RYCZEK
Tomasz SADOWSKI
Beata SMYKIEWICZ-RÓŻYCKA
Dorota STĘPNIAK
Tadeusz WOJCIECHOWSKI
Mieczysław ŻMIJOWSKI
Aleksandra ŻYCZYŃSKA

 

SREBRNY KRZYŻ ZASŁUGI

 

Mariusz BIENIEK
Mariusz KOKOTOWSKI
Joanna ŚWIĄCIK
Piotr ULATOWSKI
Renata WŁODEK
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.