przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 20 grudnia 2012

"Dziękuję, że pokazujecie piękno świata niewidomym"

Powitanie prezydenta przed ośrodkiem w Laskach   |   Prezydent Bronisław Komorowski w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach Prezydent Bronisław Komorowski w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach Prezydent Bronisław Komorowski w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach Prezydent Bronisław Komorowski w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach Prezydent Bronisław Komorowski w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach Prezydent Bronisław Komorowski w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach Prezydent Bronisław Komorowski w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach Prezydent Bronisław Komorowski w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach - uroczystość wręczenia odznaczeń Prezydent Bronisław Komorowski w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach Prezydent Bronisław Komorowski w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach Prezydent Bronisław Komorowski w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach Prezydent Bronisław Komorowski w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach Prezydent Bronisław Komorowski w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach Prezydent Bronisław Komorowski w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach Prezydent Bronisław Komorowski w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach Prezydent Bronisław Komorowski w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach Prezydent Bronisław Komorowski w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi w Laskach

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził w czwartek siedzibę Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. W działającej tam szkole spotkał się z dziećmi. Odznaczył też pracowników placówki i dziękował im za zaangażowanie. Obchody 100-lecia działalności Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta RP.

 

Bronisław Komorowski podkreślił, że możliwość odwiedzenia tego miejsca przed świętami jest dla niego ogromną radością. - Dla mnie jest to spotkanie w kręgu osób czyniących dobro tam, gdzie go czasami brakuje, gdzie jest trudno je czasami dostrzec - powiedział prezydent.

 

Wspomniał, że niedawno minęła setna rocznica utworzenia Towarzystwa. Podziękował wszystkim, którzy pracują w Laskach i na rzecz dzieci ociemniałych lub niedowidzących. - Chcę podziękować, że potrafią wspólnym wysiłkiem, mimo wszystkich ograniczeń, pokazać piękno świata, człowieczeństwa, zaangażowania własnego - podkreślił Bronisław Komorowski.

 

Podczas wizyty w Laskach prezydent wręczył ordery i odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla budowania społeczeństwa otwartego, w którym swe miejsce odnajdują osoby niewidome i niepełnosprawne oraz dla Dzieła Lasek.


Odznaczeni zostali:

 

za wybitne zasługi w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności społecznej na rzecz osób niewidomych i słabowidzących


KRZYŻEM KOMANDORSKIM Z GWIAZDĄ ORDERU ODRODZENIA POLSKI


Pan Władysław GOŁĄB


KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI


Pani Cecylia CZARTORYSKA

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI


Pan Piotr GROCHOLSKI
Ksiądz Kazimierz OLSZEWSKI
Pani Dorota ŚWIĘCICKA
Pan Antoni ŚWIĘCICKI
siostra Barbara WOSIEK

 

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI


Pani Krystyna KONIECZNA
Pani Agata KUNICKA-GOLDFINGER

 

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI


Pan Józef PLACHA.

 

Prezydent dziękował odznaczonym za ciężką pracę i wiarę w to, że świat można czynić lepszym, za wysiłek na rzecz drugiego człowieka. Jak mówił, dziękuje nie tylko w swoim imieniu, ale całego narodu. - W tym szczególnym miejscu można i trzeba podkreślić wdzięczność całego narodu, całego państwa za kontynuowanie wspaniałego dzieła Lasek - mówił.

 

Podczas spotkania w szkole prezydent przypomniał, że dzieci z Lasek kolędowały niedawno w Pałacu Prezydenckim podczas spotkania z żonami ambasadorów akredytowanych w Polsce. Przekazał im podziękowania od swej żony Anny Komorowskiej, która uczestniczyła w tym spotkaniu.

 

Złożył też dzieciom i pracownikom Lasek życzenia świąteczne i przekazał opłatek wraz z życzeniami napisanymi w języku Braille'a.

Dzieci podarowały prezydentowi własnoręcznie zrobiony świecznik, obraz namalowany przez jednego z absolwentów szkoły, a także anioła wykonanego w miejscowej pracowni ceramicznej.

 

Witając prezydenta, jeden z uczniów powiedział, że jego wizyta jest dla nich wspaniałym świątecznym prezentem, na co prezydent odparł ze śmiechem: "wiesz, chyba przesadziłeś". (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.