przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 27 maja 2013

Odznaczenia za dobroć serca i trud wychowania

  |   Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim

Podczas spotkania Pary Prezydenckiej z rodzinami wielodzietnymi i zastępczymi prezydent Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe. - To są krzyże zasługi za piękną postawę wobec życia, wobec całego społeczeństwa – podkreślił podczas poniedziałkowej uroczystości.


- To dla nas źródło ogromnego wzruszenie i nadziei, że możemy wyróżnić i podziękować w imieniu całej Polski osobom, które zdecydowały się na dźwiganie ciężaru, a jednocześnie wielkiego wyróżnienia jakim jest rodzicielstwo. Dokonały rzeczy wielkich wychowując dla Polski przyszłych obywateli – mówił Bronisław Komorowski.


Dziękował odznaczonym, którzy potwierdzają, że rodzina, także rodzina zastępcza jest najlepszym miejscem, gdzie można osiągać najlepsze efekty wychowawcze, także w zakresie kształtowania postaw obywatelskich, ludzkich.
 

- Czasem sobie z żoną żartujemy, że od trzeciego dziecka zaczyna się heroizm, bardzo miły, ale jednak heroizm. W państwa przypadku, aż trudno powiedzieć, od którego dziecka, albo od jakiej sytuacji zaczyna się heroizm, który jest traktowany jednocześnie jako źródło satysfakcji i radości - mówił prezydent.

 

Bronisław Komorowski podkreślił, że rodzicielstwo i wysiłek rodzicielski polegający na dawaniu z siebie bardzo wiele mogą być źródłem niebywałej satysfakcji i radości, może być źródłem nadziei dla całej Polski.

 

W uznaniu wielkiej dobroci serca, mądrości i ofiarności włożonych w trud wychowania dzieci  w rodzinie opartej na wspólnych wartościach moralnych – zaufaniu, współpracy i szacunku dla drugiego człowieka odznaczeni zostali: 

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

1. Małgorzata DĘBSKA
2. Janusz DĘBSKI
3. Wanda EKIELSKA
4. Adam EKIELSKI
5. Małgorzata GAWROŃSKA
6. Zdzisław GAWROŃSKI
7.  Zofia JARZĄBEK
8. Józef JARZĄBEK * (odznaczenie odbierze w innym terminie)
9.  Aleksandra KONCZAL
10. Jacek KONCZAL
11.  Katarzyna KUBIS
12. Sebastian KUBIS
13. Elżbieta MATUSZEWSKA
14. Paweł MATUSZEWSKI
15. Iwona MURAS
16. Piotr MURAS
17. Hanna RUTKOWSKA
18. Janusz RUTKOWSKI
19. Irena SADOWNICZEK
20. Dariusz SADOWNICZEK
21. Edward SINKIEWICZ
22.  Agnieszka STEFFEN
23. Paweł STEFFEN
24. Marzanna URBANEK
25. Jarosław URBANEK
26. Mariola WASIAK
27. Jacek WASIAK
28. Irmina WOLSKA
29. Leszek WOLSKI * (odznaczenie odbierze w innym terminie)
30. Stefan WYKOWSKI.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.