przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 17 czerwca 2013

"Wygraliśmy batalię o wolne słowo w Polsce"

  |   Odznaczenia za działalność na rzecz rozwoju wolnych mediów Odznaczenia za działalność na rzecz rozwoju wolnych mediów Odznaczenia za działalność na rzecz rozwoju wolnych mediów Odznaczenia za działalność na rzecz rozwoju wolnych mediów Odznaczenia za działalność na rzecz rozwoju wolnych mediów Odznaczenia za działalność na rzecz rozwoju wolnych mediów Odznaczenia za działalność na rzecz rozwoju wolnych mediów Odznaczenia za działalność na rzecz rozwoju wolnych mediów Odznaczenia za działalność na rzecz rozwoju wolnych mediów Odznaczenia za działalność na rzecz rozwoju wolnych mediów Odznaczenia za działalność na rzecz rozwoju wolnych mediów Odznaczenia za działalność na rzecz rozwoju wolnych mediów Odznaczenia za działalność na rzecz rozwoju wolnych mediów Odznaczenia za działalność na rzecz rozwoju wolnych mediów

W poniedziałek podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim z okazji obchodów 20-lecia uchwalenia ustawy o radiofonii i telewizji, prezydent Bronisław Komorowski wręczył Ordery Odrodzenia Polski i Krzyże Zasługi osobom zasłużonym w działalności na rzecz rozwoju wolnych mediów w Polsce.

 

Jak powiedział, odznaczenia to podziękowanie i podkreślenie zasług dla rozwoju polskich, wolnych i demokratycznych mediów. – Ale wolność mediów, wolność słowa to dar niewątpliwie trudny i wymagający, stawiający coraz dalej idące oczekiwania - dodał.

 

Bronisław Komorowski wskazywał, że odznaczonych oprócz zasług łączy także troska o polskie media i o ład medialny. – Jesteście Państwo tą grupą, która – jestem przekonany – może też być skuteczna w działaniu na rzecz kształtowania coraz lepszego ładu medialnego w Polsce, poprzez regulację ustawową – stwierdził.

 

Wyraził pogląd, że z okazji dwudziestolecia funkcjonowania ustawy o radiofonii i telewizji warto dzisiaj wskazać mankamenty i słabości tej ustawy. W opinii prezydenta, związane są one m.in. z upływem czasu i zmieniającą się wokół rzeczywistością, w tym - technologią.

 

Prezydent zaprosił także na przyszłoroczne odsłonięcie pomnika Wolnego Słowa przy ulicy Mysiej w Warszawie. – Po to, aby zaznaczyć, że tamten czas mamy za sobą, że wygraliśmy batalię o wolność słowa w Polsce i mamy świadomość, jak to jest trudny dar także w dniu dzisiejszym – mówił.


Odznaczeni zostali:


KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 

1. Andrzej SIEZIENIEWSKI

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
 

2. Maciej STRZEMBOSZ
3. Jacek WEKSLER


KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 

4. Mirosław BORK
5. Tomasz KURZEWSKI
6. Michał KWIECIŃSKI
7. Tadeusz LAMPKA
8. Dominique LESAGE
9. Michał MERCZYŃSKI


ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
 

10.  Agnieszka OGRODOWCZYK
11. Andrzej OSTROWSKI
12. Mirosław OSTROWSKI
13. Jan PRZYBORA
14. Iwo ZANIEWSKI
 

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
 

15. Maria BAJER
16. Krzysztof BUDZISZ
17. Ewa GADOMSKA
18. Gabriela GOLICZ
19. Kazimierz GRÓDEK
20. Janusz KOSIŃSKI
21. Leszek KOZIOŁ
22. Robert KOZYRA
23. Juliusz MAREK
24. Marek MUSZYŃSKI
25. Bogusław NOWAK
26. Jadwiga POPEK-KOZŁOWSKA
27.  Wiesław Jan ROLA
28.  Halina ROSTEK
29.  Ewa SLEZAK
30.  Alina STRZEŚNIEWSKA
31. Krzysztof ZALEWSKI
 

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
 

32. Jacek KOBIERZYCKI
33.  Karolina OKRÓJ

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.