Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 8 lipca 2013

Prezydent: To był polski Wimbledon

  |   Spotkanie Prezydenta RP z tenisistami Spotkanie Prezydenta RP z tenisistami Spotkanie Prezydenta RP z tenisistami Spotkanie Prezydenta RP z tenisistami Spotkanie Prezydenta RP z tenisistami Spotkanie Prezydenta RP z tenisistami Spotkanie Prezydenta RP z tenisistami Spotkanie Prezydenta RP z tenisistami

Podczas poniedziałkowego  spotkania w Belwederze, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, wręczył odznaczenia państwowe tenisistom, którzy reprezentowali Polskę w Turnieju Wimbledon 2013 r.

 

Odznaczeni zostali:

 

za osiągnięcia sportowe, za działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

Agnieszka Radwańska

 

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

Jerzy Janowicz

Łukasz Kubot.

 

 

- To jest wielki przywilej prezydenta, że może dziękować nie tylko w imieniu swoim, ale i całego narodu, społeczeństwa. Chciałem podziękować za chwile wzruszeń, nadziei, dumy, które były udziałem nas wszystkich dzięki państwa wysiłkowi i sukcesom – powiedział Bronisław Komorowski.

 
- To był polski Wimbledon - podkreślił. - Dla Polaków sam fakt takiej skali zaangażowania w półfinał, ćwierćfinał Wimbledonu jest miarą ogromnego awansu polskiego tenisa – zaznaczył prezydent. Za to chciałem Państwu serdecznie podziękować – dodał.


Prezydent życzył tenisistom dalszych sukcesów, woli walki i zdolności do ciężkiej pracy. -Chciałbym przede wszystkim życzyć poczucia, że za każdym państwa wysiłkiem, za każdym sukcesem stoją także milionowe rzesze Polaków, którzy sekundują i którzy są wam wdzięczni – podkreślił prezydent.


Łukasz Kubot w imieniu sportowców podziękował za gratulacje i docenienie oraz wyraził nadzieję, że tegoroczne zmagania w Londynie na długo pozostaną w pamięci Polaków. Tenisiści podarowali prezydentowi pamiątkową rakietę.


Zakończony w niedzielę wielkoszlemowy turniej na trawiastych kortach przyniósł bezprecedensowy sukces polskiego tenisa. Radwańska i Janowicz dotarli do półfinału, a w ćwierćfinale zagrał Kubot. Obaj tenisiści stoczyli pasjonujący pojedynek o awans do czwórki najlepszych, zakończony "piłkarską" wymianą koszulek.
(inf. własna, PAP)

Poleć znajomemu