przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 22 sierpnia 2013

Prezydent odznaczył Senator USA Barbarę Mikulski

  |   Prezydent odznaczył Senator USA Barbarę Mikulski Prezydent odznaczył Senator USA Barbarę Mikulski Prezydent odznaczył Senator USA Barbarę Mikulski Prezydent odznaczył Senator USA Barbarę Mikulski Prezydent odznaczył Senator USA Barbarę Mikulski Prezydent odznaczył Senator USA Barbarę Mikulski Prezydent odznaczył Senator USA Barbarę Mikulski Prezydent odznaczył Senator USA Barbarę Mikulski Prezydent odznaczył Senator USA Barbarę Mikulski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, w środę podczas spotkania w Belwederze, wręczył Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski  Barbarze Mikulski – Senator Stanów Zjednoczonych Ameryki. Order został nadany za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-amerykańskiej współpracy, za działalność na rzecz środowisk polonijnych.

 

Bronisław Komorowski podziękował odznaczonej za działanie na rzecz jak najlepszej współpracy polsko-amerykańskiej oraz na rzecz "spraw ważnych dla Polski".


- Chcę podziękować za budowanie dobrego imienia Polski, Polski tam za oceanem, za niełatwą, ale zwycięską akcję na rzecz polskiego członkostwa w NATO, za budowanie dobrego klimatu służącego współpracy gospodarczej polsko-amerykańskiej - powiedział prezydent.


Podziękował też senator Mikulski za długotrwałe wysiłki na rzecz rozwiązania problemu ruchu bezwizowego między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Bronisław Komorowski podkreślił, że odznaczona jest "patriotką przyjaźni polsko-amerykańskiej". Jak powiedział, Barbara Mikulski "dobrze zasłużyła się dla Ameryki, dla Polski, pracując na rzecz jak najlepszych relacji polsko-amerykańskich" - oświadczył.


 

Barbara Mikulski od wielu lat działa jako orędowniczka spraw polskich. Współtworzyła m.in. projekt ustawy, która w przypadku zatwierdzenia umożliwiłaby zaliczenie Polski do krajów korzystających z ruchu bezwizowego do USA.


Jest najdłużej zasiadającą kobietą-senatorem w historii wyższej izby amerykańskiego Kongresu. Mikulski, prawnuczka polskich imigrantów z Baltimore, została wybrana do Senatu w 1986 r. i była wtedy tylko jedną z dwóch zasiadających w nim kobiet. (inf. własna, PAP)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.