przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 14 stycznia 2014

Złote Krzyże Zasługi za osiągnięcia artystyczne

  |   Uroczystość wręczenia odznaczeń zasłużonym na rzecz rozwoju kultury Uroczystość wręczenia odznaczeń zasłużonym na rzecz rozwoju kultury Uroczystość wręczenia odznaczeń zasłużonym na rzecz rozwoju kultury Uroczystość wręczenia odznaczeń zasłużonym na rzecz rozwoju kultury Uroczystość wręczenia odznaczeń zasłużonym na rzecz rozwoju kultury Uroczystość wręczenia odznaczeń zasłużonym na rzecz rozwoju kultury Uroczystość wręczenia odznaczeń zasłużonym na rzecz rozwoju kultury Uroczystość wręczenia odznaczeń zasłużonym na rzecz rozwoju kultury Uroczystość wręczenia odznaczeń zasłużonym na rzecz rozwoju kultury Uroczystość wręczenia odznaczeń zasłużonym na rzecz rozwoju kultury

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w promowaniu i pielęgnowaniu polskiej kultury. Odznaczenia wręczył we wtorek Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta minister Maciej Klimczak. W uroczystości w Pałacu Prezydenckim uczestniczył także Sekretarz Stanu Krzysztof Hubert Łaszkiewicz.

 

- Kultura stanowi o naszej tożsamości, dzięki niej czujemy się wspólnotą - mówił minister Maciej Klimczak, dziękując i gratulując w imieniu prezydenta odznaczonym. Przypominając o przypadającym na ten rok 25-leciu polskiej wolności, minister podkreślił, że ta wolność była i jest obecna w twórczości uhonorowanych artystów.

 

Odznaczeni zostali:
 

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju kultury, za osiągnięcia artystyczne

 
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
 
Agnieszka CZULAK
Andrzej DZIUBEK
Halina FRĄCKOWIAK 
Wojciech KĘDZIORA
Piotr MIKS
Aleksander NOWACKI
Jerzy SKRZYPCZYK 
Tadeusz WOŹNIAK
Jacek ZIELIŃSKI.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.