przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 2 maja 2014

Odznaczenia z okazji Dnia Polonii i Polaków Za Granicą

  |   Uroczystość wręczenia odznaczeń z okazji Dnia Polonii i Polaków Za Granicą Uroczystość wręczenia odznaczeń z okazji Dnia Polonii i Polaków Za Granicą Uroczystość wręczenia odznaczeń z okazji Dnia Polonii i Polaków Za Granicą Uroczystość wręczenia odznaczeń z okazji Dnia Polonii i Polaków Za Granicą Uroczystość wręczenia odznaczeń z okazji Dnia Polonii i Polaków Za Granicą Uroczystość wręczenia odznaczeń z okazji Dnia Polonii i Polaków Za Granicą Uroczystość wręczenia odznaczeń z okazji Dnia Polonii i Polaków Za Granicą Uroczystość wręczenia odznaczeń z okazji Dnia Polonii i Polaków Za Granicą Uroczystość wręczenia odznaczeń z okazji Dnia Polonii i Polaków Za Granicą Uroczystość wręczenia odznaczeń z okazji Dnia Polonii i Polaków Za Granicą Uroczystość wręczenia odznaczeń z okazji Dnia Polonii i Polaków Za Granicą Uroczystość wręczenia odznaczeń z okazji Dnia Polonii i Polaków Za Granicą Uroczystość wręczenia odznaczeń z okazji Dnia Polonii i Polaków Za Granicą Uroczystość wręczenia odznaczeń z okazji Dnia Polonii i Polaków Za Granicą Uroczystość wręczenia odznaczeń z okazji Dnia Polonii i Polaków Za Granicą

Wśród odznaczonych są m.in.: Piotr Moncarz i Andrzej Nowak - prezes i wiceprezes Rady Polskich Inżynierów w Ameryce Północnej, organizacji, która skupia i koordynuje działalność polonijnych stowarzyszeń naukowo-technicznych w Nowym Jorku, Chicago, Kalifornii i Toronto.
 

Bożena Kamiński - działaczka Kongresu Polonii Amerykańskiej; w latach 2001-2010 pełniła funkcję Prezesa Centrum Polsko-Słowiańskiego. Otrzymała prestiżowy „Ellis Island Medal of Freedom", przyznawany emigrantom, którzy przyczyniają się do rozwoju swojej grupy etnicznej i godnie reprezentują swoją mniejszość narodową jako obywatele USA.
 

Maria Felföldi - założycielka i prezes działającego na Węgrzech od 2006 roku Stowarzyszenia Kulturalnego Użyteczności Publicznej Polonia Nova. Jest pomysłodawcą Uniwersytetu Otwartego - comiesięcznych wykładów z różnych dziedzin nauki prowadzonych przez naukowców z Polski i Węgier.
 

Marianna Humetska - współautorka idei Międzynarodowego Muzycznego Festiwalu „Odkrywamy Paderewskiego", w którym wystąpiła w roli solistki oraz dyrektora artystycznego. Jest wiceprezesem Polsko-Ukraińskiej Fundacji im. Ignacego Jana Paderewskiego i członkiem Międzynarodowej Kapituły „Wyróżnienia PADEREWSKI" nadawanego corocznie za wkład w tworzenie dobrych relacji polsko-ukraińskich i działalność na rzecz pojednania.
 

Wolodymyr Syvochip - muzykolog i dyrygent, dyrektor generalny Obwodowej Filharmonii Lwowskiej. Z jego inicjatywy w repertuarze Lwowskiej Filharmonii Obwodowej od wielu sezonów artystycznych ważne miejsce zajmują utwory polskich twórców.

 

Aldona Długokięcka-Kałuża – jest inicjatorem powstania i dyrektorem szkoły języka polskiego dla dzieci „Polinka”, działającej w Tuluzie. Pomysłodawczyni stworzenia społecznościowego portalu informacyjnego dla Polaków we Francji, który działa od 2012 roku.
 

Agnieszka Ptasznik - Główna organizatorka konferencji młodej Polonii Quo Vadis w Chicago w 2012 roku. Obecnie jest jednym z dyrektorów regionalnych w American Polish Advisory Council (APAC), organizacji stawiającej sobie za cel zwiększenie udziału Polonii amerykańskiej w życiu politycznym Stanów Zjednoczonych.
 

Artur Orkisz - założyciel i przewodniczący organizacji American Polish Forum, działającej na rzecz budowania relacji polsko-amerykańskich i zwiększenia znaczenia Polonii w Stanach Zjednoczonych.
 

Agnieszka Kołek - w 2012 roku, z jej inicjatywy powstał projekt Aspire w ramach Polish City Club w Londynie, mający na celu mobilizację środowiska polonijnego w wyborach lokalnych i do Parlamentu Europejskiego, rozwój elity politycznej i budowę społeczeństwa obywatelskiego.
 

Joanna Zawadzka - członek kilku organizacji zajmujących się promocją Polski wśród Brytyjczyków oraz pielęgnowaniem narodowej kultury wśród polskich imigrantów. Sekretarz Ponadpartyjnej Grupy do Spraw Polski przy Parlamencie Szkockim.
 

Maciej Fibrich - jest jednym z najbardziej aktywnych działaczy młodego pokolenia w Australii. Jest założycielem i prezydentem Quo Vadis Conferences Australia Inc.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.