przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 9 maja 2014

Odznaczenia z okazji jubileuszu Izb Rzemieślniczych

  |   Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim z okazji jubileuszu Izb Rzemieślniczych Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim z okazji jubileuszu Izb Rzemieślniczych Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim z okazji jubileuszu Izb Rzemieślniczych Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim z okazji jubileuszu Izb Rzemieślniczych Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim z okazji jubileuszu Izb Rzemieślniczych Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim z okazji jubileuszu Izb Rzemieślniczych Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim z okazji jubileuszu Izb Rzemieślniczych Uroczystość wręczenia odznaczeń w Pałacu Prezydenckim z okazji jubileuszu Izb Rzemieślniczych

Podczas uroczystości zorganizowanej 9 maja 2014 r. w Pałacu Prezydenckim z okazji jubileuszu 85-lecia Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie i 80-lecia Związku Izb Rzemieślniczych, Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe.

 

Prezydent podkreślił, że uroczystość wręczenia odznaczeń jest okazją do podziękowań za wysiłek indywidualny oraz za osiągnięcia całego środowiska. Zaznaczył, że w tym roku Polska obchodzi 25-lecie Wolności. – Nie zawsze jest to tylko słodki owoc, ale zawsze wolność jest piękna – dodał.

 

Bronisław Komorowski dziękował również za drogę do wolności. – W ramach systemu socjalistycznego, w ramach socjalistycznej gospodarki księżycowej to środowiska rzemieślników, drobnych wytwórców były nielicznymi, ale niesłychanie ważnymi enklawami, oazami, w których funkcjonowała względna normalność – ocenił.

 

Bronisław Komorowski zwrócił uwagę, że w ramach drogi przez polska wolność środowiska rzemieślnicze przezywały różnego rodzaju przeciążenia, trudności, bariery. - Mam świadomość, że ten moment przejścia był często bardzo trudny – powiedział.

 

- Wszyscy razem odczuwamy satysfakcję, że dzisiaj te wspaniałe tradycje polskiego rzemiosła i te bogate doświadczenia okazują się być jednym z fundamentów wielkiego sukcesu gospodarczego Polski, który jest zasługą w ogromnej mierze właśnie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw - podkreślił prezydent.

 

Ocenił, że małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce są źródłem sukcesu ogólnonarodowego. Wspomniał, że małe i średnie przedsiębiorstwa wytwarzają 50% PKB. – To jest miara dokonań, zasług i osiągnięć – zaznaczył.

 


Odznaczeni zostali:


za wybitne zasługi w dziedzinie ortopedii, za działalność społeczną i zawodową na rzecz osób niepełnosprawnych


KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI


1. Jerzy OMIOTEK
 

za zasługi w działalności na rzecz rozwoju rzemiosła w Polsce

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
 

2. Roman KANTORSKI
3. Jerzy ŁĘCZYCKI
 

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
 

4. Edward POŁASKI
 

Prezydent wręczył także 11 Medali Złotych za Długoletnią Służbę.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.