Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 9 maja 2014

Prezydent: "Gazeta" była zaangażowana w walkę o wolność

  |   Odznaczenia w 25. rocznicę powstania "Gazety Wyborczej" Odznaczenia w 25. rocznicę powstania "Gazety Wyborczej" Odznaczenia w 25. rocznicę powstania "Gazety Wyborczej" Odznaczenia w 25. rocznicę powstania "Gazety Wyborczej" Odznaczenia w 25. rocznicę powstania "Gazety Wyborczej" Odznaczenia w 25. rocznicę powstania "Gazety Wyborczej" Odznaczenia w 25. rocznicę powstania "Gazety Wyborczej" Odznaczenia w 25. rocznicę powstania "Gazety Wyborczej" Odznaczenia w 25. rocznicę powstania "Gazety Wyborczej" Odznaczenia w 25. rocznicę powstania "Gazety Wyborczej" Odznaczenia w 25. rocznicę powstania "Gazety Wyborczej" Odznaczenia w 25. rocznicę powstania "Gazety Wyborczej" Odznaczenia w 25. rocznicę powstania "Gazety Wyborczej"

"Gazeta Wyborcza" była zaangażowana w walkę o wolność - powiedział w piątek, w 25. rocznicę założenia dziennika prezydent Bronisław Komorowski. Wręczył dziennikarzom i osobom związanym z "Gazetą Wyborczą" odznaczenia państwowe.

 

Prezydent podziękował całemu środowisku "Gazety Wyborczej" za zaangażowanie w walkę o wolność w tym decydującym momencie, gdy ważyły się losy, jaki będzie efekt wyborów 4 czerwca 1989 r. - Środowisko „Gazety Wyborczej”, sama „Gazeta Wyborcza” ma swój ogromny udział w tym, że ten wynik był taki jaki był, to znaczy 99 proc. w tym obszarze parlamentu, gdzie wybory były w 100 proc. demokratyczne - podkreślił prezydent.

 

Prezydent podziękował również za podjętą w tym roku przez "Gazetę Wyborczą" inicjatywę zorganizowania plebiscytu Człowieka Wolności.

 

- Tak naprawdę za każdym sukcesem Polski kryją się jacyś ludzie, stąd ten plebiscyt dotyczący pokazania panoramy losów, panoramy postaw, panoramy niezwykłych ludzi jest czymś głęboko nie tylko przekonywającym, ale głęboko Polsce potrzebnym - powiedział Bronisław Komorowski.
 

Odznaczeni zostali:
 
za wybitne zasługi w budowaniu niezależnej prasy w Polsce, za pielęgnowanie wartości, jakie legły u podstaw polskich przemian demokratycznych, za wkład w rozwój nowoczesnej publicystyki i przestrzeganie wysokich standardów w pracy dziennikarskiej, redakcyjnej i menadżerskiej 
 
KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
pośmiertnie
1.      Juliusz Rawicz-Twaróg
W imieniu Rodziny order odebrał wnuk, pan Piotr Bakal.
 
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
 
2.  Anna Bikont
3.  Wanda Ostrowska
4.  Wanda Rapaczyńska
5.  Ewa Siedlecka
6. Dominika Wielowieyska
 
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
 
7.  Wojciech Bartkowiak
8.  Dariusz Bartoszewicz
9.  Wojciech Fusek
10. Jacek Gawłowski
11. Magdalena Grochowska
12. Jan Grzechowiak
13. Jacek Hugo-Bader
14. Wojciech Jagielski
15. Dariusz Kortko
16. Hanna Kossowska
17. Agnieszka Kublik
18. Jerzy Majewski
19. Stanislaw Mancewicz
20. Krzysztof Miller
21. Piotr Nehring
22. Michał Ogórek
23. Barbara Piegdoń-Adamczyk
24. Piotr Rogowski
25. Konrad Sadurski
26. Jerzy Sawka
27. Mariusz Szczygieł
28. Adam Wajrak
29. Jerzy Wójcik
30. Paweł Wroński
 
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
 
31. Edward Jewdokimow
32. Robert Kijak
33. Aleksandra Klich-Siewiorek
34. Anna Kowalska
35. Teresa Kruszona
36. Mirosław Maciorowski
37. Agata Morozowska
38. Robert Musiał
39. Wojciech Świerczyński
40. Piotr Wesołowski.

 

(inf. własna, PAP)

Poleć znajomemu