przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 17 sierpnia 2014

Odznaczenia dla internowanych działaczy opozycji demokratycznej

  |   Zjazd internowanych w Ośrodku Odosobnienia w Strzebielinku (fot. Kosycarz Foto Press) Zjazd internowanych w Ośrodku Odosobnienia w Strzebielinku (fot. Kosycarz Foto Press) Zjazd internowanych w Ośrodku Odosobnienia w Strzebielinku (fot. Kosycarz Foto Press) Zjazd internowanych w Ośrodku Odosobnienia w Strzebielinku (fot. Kosycarz Foto Press) Zjazd internowanych w Ośrodku Odosobnienia w Strzebielinku (fot. Kosycarz Foto Press) Zjazd internowanych w Ośrodku Odosobnienia w Strzebielinku (fot. Kosycarz Foto Press) Zjazd internowanych w Ośrodku Odosobnienia w Strzebielinku (fot. Kosycarz Foto Press) Zjazd internowanych w Ośrodku Odosobnienia w Strzebielinku (fot. Kosycarz Foto Press) Zjazd internowanych w Ośrodku Odosobnienia w Strzebielinku (fot. Kosycarz Foto Press) Zjazd internowanych w Ośrodku Odosobnienia w Strzebielinku (fot. Kosycarz Foto Press)

Prezydent Bronisław Komorowski nadał odznaczenia państwowe działaczom opozycji demokratycznej internowanym w Ośrodku Odosobnienia w Strzebielinku.

 

Zobacz także: List prezydenta na zjeździe internowanych działaczy opozycji demokratycznej W niedzielę podczas Zjazdu Strzebielinkowców aktu dekoracji w imieniu prezydenta dokonał minister Sławomir Rybicki, którzy odczytał również list Prezydenta RP skierowany do organizatorów i uczestników uroczystości.

 
Odznaczeni zostali:
 

za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w działalności państwowej i publicznej 

 

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 

1. Gabriel JANOWSKI

 
za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce
 

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 

2. Wojciech DOBRZYŃSKI

3. Józef HOŁOWNIA

4. Krzysztof ŁĘGOWSKI

5. Tadeusz ŻABCZYŃSKI

 

za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej

 

KRZYŻEM WOLNOŚCI I SOLIDARNOŚCI

 

6. Andrzej KAJUT

7. Rajmund RUBACKI

8. Jarosław RYPNIEWSKI

9. Andrzej SOBERA

10. Franciszek SZYCA

11. Andrzej WARUSZEWSKI

12. Wacław WASILEWSKI

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.