przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 24 września 2014

Odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku

  |   Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski nadał ordery i odznaczenia obywatelom Stanów Zjednoczonych Ameryki i Polakom zamieszkałym w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

 

Prezydent zaznaczył, że za każdym z odznaczeń stoi "jakaś zasługa, ciężka praca lub piękna pasja, która została w porę dostrzeżona". Rok, w którym obchodzona jest 25. rocznica wyborów 4 czerwca 1989 roku to okazja podziękowania tym, którzy "w ramach mądrego zagospodarowywania polskiej wolności, wnieśli cząstkę pomysłu czy kreatywności" - mówił prezydent podczas uroczystośći w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku. Prezydentowi towarzyszyła małżonka Anna Komorowska.

 

Z takich działań zbudowany jest polski sukces 25-lecia naszej wolności, w wymiarze politycznym, gospodarczym, w każdym wymiarze – podkreślił Bronisław Komorowski. Jak dodał, z tego rodzaju działań zbudowany jest też sukces w relacjach polsko-amerykańskich.
 

Postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

odznaczeni zostali:


KRZYŻEM KOMANDORSKIM Z GWIAZDĄ ORDERU ODRODZENIA POLSKI

za wybitne zasługi dla polskiej kultury, za osiągnięcia w pracy artystycznej


1. Ryszard Horowitz


KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLIEJ POLSKIEJ

za wybitne zasługi dla rozwoju polsko-amerykańskiej współpracy kulturalno-naukowej, społeczno-politycznej i gospodarczej, za działalność na rzecz utrwalania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków

 

2. Marek Leśniewski-Laas


KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

za wybitne zasługi w działalności na rzecz zachowania dziedzictwa narodowego Polski

 

3. Przemysław Bloch

 

za wybitne zasługi dla polsko-amerykańskiej współpracy kulturalnej i artystycznej

 

4. Ryszard Druch

5. Janusz Skowron


za zasługi w działalności na rzecz promocji polskiej kultury

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

6. Agata Drogowska

 

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

7. Tomasz Moczerniuk

 

za zasługi w działalności na rzecz polskiej społeczności w Stanach Zjednoczonych Ameryki

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

8. Grzegorz Fryc


KRZYŻ ZESŁAŃCÓW SYBIRU

otrzymuje

 

9. Janina Kowalczewski.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.