Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 24 września 2014

Odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku

  |   Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku Prezydent wręczył odznaczenia w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski nadał ordery i odznaczenia obywatelom Stanów Zjednoczonych Ameryki i Polakom zamieszkałym w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

 

Prezydent zaznaczył, że za każdym z odznaczeń stoi "jakaś zasługa, ciężka praca lub piękna pasja, która została w porę dostrzeżona". Rok, w którym obchodzona jest 25. rocznica wyborów 4 czerwca 1989 roku to okazja podziękowania tym, którzy "w ramach mądrego zagospodarowywania polskiej wolności, wnieśli cząstkę pomysłu czy kreatywności" - mówił prezydent podczas uroczystośći w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku. Prezydentowi towarzyszyła małżonka Anna Komorowska.

 

Z takich działań zbudowany jest polski sukces 25-lecia naszej wolności, w wymiarze politycznym, gospodarczym, w każdym wymiarze – podkreślił Bronisław Komorowski. Jak dodał, z tego rodzaju działań zbudowany jest też sukces w relacjach polsko-amerykańskich.
 

Postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

odznaczeni zostali:


KRZYŻEM KOMANDORSKIM Z GWIAZDĄ ORDERU ODRODZENIA POLSKI

za wybitne zasługi dla polskiej kultury, za osiągnięcia w pracy artystycznej


1. Ryszard Horowitz


KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLIEJ POLSKIEJ

za wybitne zasługi dla rozwoju polsko-amerykańskiej współpracy kulturalno-naukowej, społeczno-politycznej i gospodarczej, za działalność na rzecz utrwalania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków

 

2. Marek Leśniewski-Laas


KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

za wybitne zasługi w działalności na rzecz zachowania dziedzictwa narodowego Polski

 

3. Przemysław Bloch

 

za wybitne zasługi dla polsko-amerykańskiej współpracy kulturalnej i artystycznej

 

4. Ryszard Druch

5. Janusz Skowron


za zasługi w działalności na rzecz promocji polskiej kultury

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

6. Agata Drogowska

 

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

7. Tomasz Moczerniuk

 

za zasługi w działalności na rzecz polskiej społeczności w Stanach Zjednoczonych Ameryki

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

8. Grzegorz Fryc


KRZYŻ ZESŁAŃCÓW SYBIRU

otrzymuje

 

9. Janina Kowalczewski.
 

Poleć znajomemu