przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 8 października 2014

Odznaczenia na gali IX edycji Konkursu Lodołamacze 2014

  |   Odznaczenia na gali IX edycji Konkursu Lodołamacze 2014 Odznaczenia na gali IX edycji Konkursu Lodołamacze 2014 Odznaczenia na gali IX edycji Konkursu Lodołamacze 2014 Odznaczenia na gali IX edycji Konkursu Lodołamacze 2014 Odznaczenia na gali IX edycji Konkursu Lodołamacze 2014 Odznaczenia na gali IX edycji Konkursu Lodołamacze 2014

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski nadał odznaczenia państwowe zasłużonym członkom Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.


Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych odbyła się w środę podczas Gali Finałowej IX edycji Konkursu Lodołamacze 2014, odbywającego się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej, w Zamku Królewskim w Warszawie. Zobacz także: List Pierwszej Damy do uczestników Gali Konkursu Lodołamacze 2014


W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej aktu dekoracji dokonała Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Irena Wóycicka, która odczytała także list Małżonki Prezydenta RP Anny Komorowskiej skierowany do uczestników uroczystości.

 

Odznaczeni zostali:
 

za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia

 

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

Andrzej KOSTKA
Adam KRAWCZYK
Wiesława RZĘPOŁUCH

 

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

Anna BYCZKOWSKA-KLIM
Józef JAŻDŻYK
Michał LICHAJ
Elżbieta NOWAK

 

za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej

 

MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ

 

Henryk JANKOWSKI

 

Konkurs LODOŁAMACZE jest przeprowadzany corocznie od 2006 r. Jest to przedsięwzięcie organizowane przez największą w Polsce organizację zrzeszającą pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. Już po raz czwarty Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta, objęła konkurs patronatem.

 

Ideą konkursu LODOŁAMACZE jest wyłonienie i nagradzanie osób prywatnych i pracodawców wybitnie angażujących się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego. Lodołamacz to firma, która przełamuje stereotypy i uprzedzenia oraz integruje osoby niepełnosprawne, a także wyróżnia się ciągłym podnoszeniem standardów miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych.

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.