Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 20 października 2014

"To podziękowanie nie tylko od prezydenta, ale od całej Polski"

  |   Spotkanie prezydenta ze środowiskiem kolarskim w Krakowie Spotkanie prezydenta ze środowiskiem kolarskim w Krakowie Spotkanie prezydenta ze środowiskiem kolarskim w Krakowie Start Wiślanego Rajdu Rowerowego Start Wiślanego Rajdu Rowerowego

Podczas spotkania ze środowiskiem kolarskim, reprezentantami Polski na Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym, Tour de Pologne, Tour de France, prezydent wręczył odznaczenia za zasługi dla polskiego kolarstwa.

 

- To jest forma podziękowań nie tylko od prezydenta, ale od całej Polski - powiedział prezydent podczas uroczystości, która odbyła się w Krakowie.

 

- To olbrzymi zaszczyt dla nas, kolarzy, być goszczonym przez pana prezydenta i być honorowanym na oczach całej Polski - powiedział mistrz świata Michał Kwiatkowski.

 

Prezydent wyróżnił także zawodników kolarskiej reprezentacji Polski oraz działaczy.

 
Odznaczeni zostali:
 
za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania polskiego kolarstwa, za osiągnięcia w pracy trenerskiej
 
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
 
Wacław SKARUL
 
za zasługi dla polskiego kolarstwa, za znaczące osiągnięcia sportowe
 
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
 
Michał KWIATKOWSKI
Piotr WADECKI
 
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
 
Rafał MAJKA
 
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
 
Maciej BODNAR
Michał GOŁAŚ
Bartosz HUZARSKI
Bartłomiej MATYSIAK
Przemysław NIEMIEC
Maciej PATERSKI

Michał PODLASKI.

 

 

Po spotkaniu ze środowiskiem kolarskim Bronisław Komorowski zainaugurował Wiślany Rajd Rowerowy. Cykliści pojechali fragmentem istniejącej już Wiślanej Trasy Rowerowej, która ma prowadzić wzdłuż Wisły, niemal od jej źródeł do Morza Bałtyckiego. W poniedziałek ok. 200 osób ruszyło z krakowskiego Bulwaru Podolskiego, aby dotrzeć do Opactwa Benedyktynów w Krakowie-Tyńcu.

 

Bronisław Komorowski zauważył, że nie ma bezpośredniego związku między osiągnięciami zawodowców, a sportem masowym.

 

- Jednak może być klimat, który sprzyja odnoszeniu sukcesów przez zawodników, albo go nie ma. Jestem przekonany, że masowe uprawianie sportu kolarskiego tworzy atmosferę, w której łatwiej i przyjemniej jest odnosić sportowe triumfy - powiedział Prezydent RP. (PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu