Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 27 października 2014

"Dziękuję za chwile wzruszenia i dumy"

  |   Odznaczenia dla reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn Odznaczenia dla reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn Odznaczenia dla reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn Odznaczenia dla reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn Odznaczenia dla reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn Odznaczenia dla reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn Odznaczenia dla reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn Odznaczenia dla reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn Odznaczenia dla reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn Odznaczenia dla reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn Odznaczenia dla reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn Odznaczenia dla reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn Odznaczenia dla reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn

- Dziękuję w imieniu całej Polski za emocje, chwile wzruszenia i dumy - powiedział Bronisław Komorowski. Prezydent podczas poniedziałkowej uroczystości pogratulował i podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do triumfu polskiej drużyny w Mistrzostwach Świata. Podkreślił, że sukcesy w grach zespołowych mają wartość szczególną.

 

- To dobra okazja, aby powiedzieć, że cieszy każde polskie zwycięstwo, w każdej dziedzinie sportu, ale jest szczególna waga, jaką powinniśmy przywiązywać do zwycięstw w grach zespołowych – mówił prezydent. - Jestem pewien, że wszyscy razem, państwo pokazaliście piękną, dobrą twarz polskiego sportu i dobrą, piękną twarz Polski – podkreślił.

 

W uroczystości udział wzięli również złoci medaliści MŚ sprzed 40 lat. Prezydent wręczył im pamiątkowe albumy "25 lat wolnej Polski".

 

Zobacz także: "To wspaniały prezent na 25-lecie naszej Wolności”   W imieniu "złotej drużyny" głos zabrał kapitan Michał Winiarski, który zauważył, że obecność prezydenta na dwóch meczach "ewidentnie przyniosła jej szczęście". Przypomniał, że 40 lat temu, dwa lata po zdobyciu mistrzostwa świata, siatkarze wywalczyli złoto olimpijskie.

 

Podczas spotkania pokazano film z najważniejszymi fragmentami mistrzostw świata i ostatni zdobyty punkt, który zapewnił siatkarzom tytuł. Decydujący punkt zdobył w Mariusz Wlazły. - Widziałem ten fragment już kilka razy i to bardzo sentymentalny moment dla mnie. Teraz jesteśmy jednak wszyscy bardzo wdzięczni za to, że prezydent docenia naszą pracę i osobiście mogliśmy te wyróżnienie otrzymać. Mam nadzieję, że to nie ostatni raz, kiedy honoruje się drużynę za wybitne osiągnięcia w sporcie - mówił atakujący biało-czerwonych.

 

 
Odznaczeni zostali:
 

za wybitne osiągnięcia sportowe oraz promowanie Polski na świecie

 
KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
 

Krzysztof IGNACZAK  

Michał WINIARSKI  

Mariusz WLAZŁY  

Paweł ZAGUMNY
 
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
 

Fabian DRZYZGA  

Karol KŁOS 

Mateusz MIKA 

Andrzej WRONA  

Paweł ZATORSKI
 

za wybitne zasługi dla rozwoju polskiego sportu, za osiągnięcia w pracy szkoleniowej

 

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 

Stéphane ANTIGA  

   
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
 

Philippe Georges Antoine BLAIN

 

za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania polskiej piłki siatkowej

 
KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI
 

Mirosław PRZEDPEŁSKI

 
ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI
 

Artur POPKO  

Jan SOKAL  

Mariusz SZYSZKO  

Andrzej WOŁKOWYCKI

 
SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI
 

Hubert TOMASZEWSKI  

 
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI
 
Paweł BRANDT  

Wojciech JANAS  

Oskar KACZMARCZYK  

Robert KAŹMIERCZAK  

Tomasz PIECZKO
 
W uroczystości wzięli m.in. także udział Zastępcy Szefa KPRP Dariusz Młotkiewicz i Sławomir Rybicki, a także minister sportu Andrzej Biernat.

(inf. własna, PAP)

Poleć znajomemu