przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 28 października 2014

Dziennikarze odznaczeni pośmiertnie przez Prezydenta RP

Prezydent RP Bronisław Komorowski, na wniosek Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, nadał pośmiertnie Złote Krzyże Zasługi dziennikarzom: TVP - Brygidzie Frosztędze-Kmiecik oraz TVN - Dariuszowi Kmiecikowi, którzy zginęli w wyniku wybuchu w kamienicy Katowicach.


Odznaczenia przyznane za osiągnięcia w działalności dziennikarskiej i wyjątkową wrażliwość społeczną w pracy reporterskiej w imieniu Prezydenta RP przekazała rodzinie Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP Joanna Trzaska-Wieczorek. W krótkim wystąpieniu podkreśliła, że oboje dziennikarze starali się zawsze w swojej pracy służyć prawdzie i człowiekowi. - W tożsamość obojga bardzo silnie wpisany był Śląsk i śląskość, uważna troska o Małą Ojczyznę. Jednak nie tylko przez to, jakie tematy podejmowali stali się ważni i bliscy widzom, ludziom o których i dla których mówili, ale także przez to jacy sami byli i jakim wartościom byli wierni - powiedziała Dyrektor Biura Prasowego.


Uroczystości pogrzebowe małżeństwa dziennikarzy oraz ich 2-letniego syna Remigiusza odbyły się we wtorek po południu w archikatedrze pw. Chrystusa Króla w Katowicach.(inf. własna, PAP)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.