Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 12 lutego 2015

"Dziękuję za wzruszenia i sportowy sukces"

  |   Spotkanie Prezydenta RP z reprezentacją Polski w Piłce Ręcznej Spotkanie Prezydenta RP z reprezentacją Polski w Piłce Ręcznej Spotkanie Prezydenta RP z reprezentacją Polski w Piłce Ręcznej Spotkanie Prezydenta RP z reprezentacją Polski w Piłce Ręcznej Spotkanie Prezydenta RP z reprezentacją Polski w Piłce Ręcznej Spotkanie Prezydenta RP z reprezentacją Polski w Piłce Ręcznej Spotkanie Prezydenta RP z reprezentacją Polski w Piłce Ręcznej Spotkanie Prezydenta RP z reprezentacją Polski w Piłce Ręcznej Spotkanie Prezydenta RP z reprezentacją Polski w Piłce Ręcznej Spotkanie Prezydenta RP z reprezentacją Polski w Piłce Ręcznej

Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczając, podczas spotkania z Reprezentacją Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn, odznaczenia państwowe podziękował za wzruszenia i poczucie sukcesu sportowego, ale także za wzruszenia i poczucie sukcesu narodowego.

 

- Serdecznie dziękuję za niezwykłe emocje, które towarzyszyły waszej walce. Ale również za poczucie współuczestniczenia w sukcesie, także przez resztę polskiego społeczeństwa, które towarzyszyło waszej walce i radości z odniesionego sukcesu – zaznaczył.

 

Bronisław Komorowski podziękował trenerom, zawodnikom, wszystkim, którzy się przyczynili do wielkiego sukcesu tworząc klimat zachęcający do dobrej, pięknej walki i pięknej radości z niełatwego zwycięstwa.

 

- Wszyscy towarzyszyliśmy i mieliśmy ogromną satysfakcję z obserwowania i wspierania waszej walki o złoto. Ale mamy świadomość, że w tym przypadku potwierdziło się takie porzekadło, że w niektórych sytuacjach to nawet ściany sprzyjają gospodarzom – powiedział, podkreślając, że tym większa jest wdzięczność za brązowy medal. Zobacz także: "Polacy, po raz kolejny, pokazali wielkie serce do walki"

 

Prezydent zaznaczył, że podziękowań dla zawodników jest bardzo dużo, ale wspomniał o gratulacjach wysłanych do Związku Piłki Ręcznej w Polsce przez niewidomego kibica Tomasza Matczaka. – Nie wiem jak wygląda Sławek Szmal, nie wiem jak wygląda Michał Jurecki, ani Michał Szyba, nie mam pojęcia jak wygląda cała reszta drużyny, ale jestem każdemu wdzięczny za to, co mogłem przeżywać przez ostatnie kilkanaście dni – przytoczył fragment maila.

 

Tomasz Matczak uczestniczył w czwartkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

 

Trener reprezentacji i jej kapitan przekazali prezydentowi pamiątkowy medal XXIV Mistrzostw Świata Mężczyzn Katar 2015, koszulkę i piłkę z podpisami zawodników. A Bronisław Komorowski przekazał drużynie flagę Polski.

 

Podczas uroczystości odznaczeni zostali:

 

za wybitne osiągnięcia sportowe oraz promowanie Polski na świecie

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Karol BIELECKI
Michał JURECKI
Krzysztof LIJEWSKI
Sławomir SZMAL

 

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

Piotr CHRAPKOWSKI
Michał DASZEK
Piotr GRABARCZYK
Mariusz JURKIEWICZ
Przemysław KRAJEWSKI
Piotr MASŁOWSKI
Robert ORZECHOWSKI
Kamil SYPRZAK
Michał SZYBA
Marcin WICHARY
Adam WIŚNIEWSKI

 

za zasługi dla rozwoju polskiej piłki ręcznej, za osiągnięcia w pracy szkoleniowej

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

MICHAEL BIEGLER

 

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

Jacek BĘDZIKOWSKI


BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

Łukasz KALWA

 

za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania polskiej piłki ręcznej

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

Jerzy BUCZAK

 

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

Rafał MARKOWSKI
Krzysztof RUDOMINA

 

W uroczystości wzięli udział Szef KPRP Jacek Michałowski z ministrami, Szef BBN Stanisław Koziej, doradca prezydenta Jan Lityński.

 

Poleć znajomemu