przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 16 lutego 2015

Prezydent: Dziękuję za niezwykły wyczyn

  |   Spotkanie Pary Prezydenckiej z Podróżnikiem Roku National Geographic Aleksandrem Dobą Spotkanie Pary Prezydenckiej z Podróżnikiem Roku National Geographic Aleksandrem Dobą Spotkanie Pary Prezydenckiej z Podróżnikiem Roku National Geographic Aleksandrem Dobą Spotkanie Pary Prezydenckiej z Podróżnikiem Roku National Geographic Aleksandrem Dobą Spotkanie Pary Prezydenckiej z Podróżnikiem Roku National Geographic Aleksandrem Dobą Spotkanie Pary Prezydenckiej z Podróżnikiem Roku National Geographic Aleksandrem Dobą Spotkanie Pary Prezydenckiej z Podróżnikiem Roku National Geographic Aleksandrem Dobą Spotkanie Pary Prezydenckiej z Podróżnikiem Roku National Geographic Aleksandrem Dobą Spotkanie Pary Prezydenckiej z Podróżnikiem Roku National Geographic Aleksandrem Dobą Spotkanie Pary Prezydenckiej z Podróżnikiem Roku National Geographic Aleksandrem Dobą Spotkanie Pary Prezydenckiej z Podróżnikiem Roku National Geographic Aleksandrem Dobą Spotkanie Pary Prezydenckiej z Podróżnikiem Roku National Geographic Aleksandrem Dobą Spotkanie Pary Prezydenckiej z Podróżnikiem Roku National Geographic Aleksandrem Dobą

Dziękuję za niezwykły wyczyn, który rozsławił imię Polski na całym świecie - mówił Prezydent RP Bronisław Komorowski wręczając zasłużonemu podróżnikowi i sportowcowi Aleksandrowi Dobie Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

 

Order został nadany za wybitne zasługi w promowaniu Polski, za osiągnięcia sportowe i działalność na rzecz rozwoju kajakarstwa.

 

Prezydent wręczył jeszcze Aleksandrowi Dobie, zwycięzcy plebiscytu publiczności na Podróżnika Roku 2015 "National Geographic People’s Choice Adventurer of the Year" flagę Polski z certyfikatem.

 

- Chcę serdecznie pogratulować, ale również serdecznie podziękować za niezwykły wyczyn, który rozsławił polskie imię, imię naszego kraju na całym świecie. Pana wyczyn wywołał ogromne zainteresowanie i ogromny podziw – podkreślił Bronisław Komorowski podczas poniedziałkowej uroczystości w Belwederze. W spotkaniu uczestniczyła też małżonka prezydenta Anna.

 

Jak dodał, wszystkim potrzebny jest tego rodzaju wyczyn, który potwierdza, że świat jest ciekawy, że świat warto poznawać, przeżywać, a czasami się z nim mierzyć.

 

- Dzięki tego rodzaju ambitnym zamysłom nasza polska wyobraźnia sięga coraz dalej, sięga coraz ambitniej i sięga w sposób coraz ciekawszy i coraz piękniejszy – mówił prezydent.

 

Wspomniał, że sam jako kajakarz śródlądowy z ogromnym zainteresowaniem i podziwem czytał o tej niezwykłej wyprawie Aleksandra Doby, który jako pierwszy przepłynął kajakiem Atlantyk z Europy do Ameryki.


 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.