przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 18 lutego 2015

"Pierwsza dama polskiej sceny i ekranu"

  |   Uroczystość wręczenia Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski Danucie Szaflarskiej Uroczystość wręczenia Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski Danucie Szaflarskiej Uroczystość wręczenia Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski Danucie Szaflarskiej Uroczystość wręczenia Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski Danucie Szaflarskiej Uroczystość wręczenia Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski Danucie Szaflarskiej Uroczystość wręczenia Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski Danucie Szaflarskiej Uroczystość wręczenia Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski Danucie Szaflarskiej Uroczystość wręczenia Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski Danucie Szaflarskiej Uroczystość wręczenia Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski Danucie Szaflarskiej Uroczystość wręczenia Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski Danucie Szaflarskiej Uroczystość wręczenia Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski Danucie Szaflarskiej Uroczystość wręczenia Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski Danucie Szaflarskiej

Dziękujemy za tyle lat wspaniałej pracy aktorskiej, tyle lat służby kulturze polskiej i Polsce, także wtedy, kiedy było najtrudniej – mówił prezydent wręczając w środę w Belwederze Danucie Szaflarskiej Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski. Jak zaznaczył, Szaflarska to pierwsza dama polskiej sceny i ekranu.

 

- Chcę też podziękować za możliwość uczestniczenia nas wszystkich w Pani niezwykłym jubileuszu – powiedział Bronisław Komorowski. Jak dodał, dziękuje również za wspomnienie ważne dla jego rodziny - Danuty Szaflarskiej jako Wilnianki, gdzie rozpoczynała karierę aktorską.

 

- Na tym wielkim słowie dziękuję chcę poprzestać – podkreślił prezydent.

 

Dziękując za odznaczenie Danuta Szaflarska przyznała, że to jeden z najbardziej wzruszających dni w jej życiu. - Dziękuję bardzo za to wysokie odznaczenie. Bardzo chcielibyśmy, żeby pan prezydent bardzo długie lata jeszcze był z nami, był naszym prezydentem. Dziękuję za wszystko, co pan dla nas robi, dziękuję za to, że pan jest tak bliski, tak serdeczny, tak ciepły, taki kochany, że mamy z panem prezydentem taki bezpośredni kontakt. Życzę wszystkiego dobrego i pani prezydentowej, dziękuję za serdeczność, za wszystko. Jestem bardzo dumna z tego odznaczenia - mówiła Danuta Szaflarska.

 

Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski został nadany w uznaniu wybitnych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej, a w szczególności znamienitych osiągnięć w pracy artystycznej i znaczącego wkładu w rozwój polskiej kultury oraz za działalność na rzecz niepodległości i przemian demokratycznych w Polsce.
 

W spotkaniu wzięła udział małżonka prezydenta Anna, szef BBN Stanisław Koziej, ministrowie i doradcy prezydenta.

(inf. własna, PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.