przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 9 marca 2015

"Samorząd szkołą postaw obywatelskich"

  |   Uroczystość z okazji 25-lecia Samorządności Uroczystość z okazji 25-lecia Samorządności Uroczystość z okazji 25-lecia Samorządności Uroczystość z okazji 25-lecia Samorządności Uroczystość z okazji 25-lecia Samorządności Uroczystość z okazji 25-lecia Samorządności Uroczystość z okazji 25-lecia Samorządności Uroczystość z okazji 25-lecia Samorządności Uroczystość z okazji 25-lecia Samorządności Uroczystość z okazji 25-lecia Samorządności Uroczystość z okazji 25-lecia Samorządności Uroczystość z okazji 25-lecia Samorządności

Nie ma lepszej szkoły postaw obywatelskich niż samorząd, niż zaangażowanie w pracę wspólną na rzecz rozwiązywania problemów całej wspólnoty – przekonywał Prezydent RP Bronisław Komorowski podczas uroczystości z okazji 25. rocznicy uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym.


Bronisław Komorowski wręczył w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim odznaczenia państwowe, a także dyplomy Nagrody Obywatelskiej 25-lecia Samorządności za wieloletnie zaangażowanie w działalność na rzecz społeczności lokalnej.
 

- Nie ma takiego odznaczenia, którym można by w stopniu wystarczającym podziękować za dokonania w ramach całości samorządu polskiego, za znaczenie reformy samorządowej dla naszej polskiej wolności – powiedział Bronisław Komorowski.
 

Zobacz także: Wystawa z okazji 25-lecia Samorządności Prezydent dziękował tym, którzy mieli kiedyś odwagę, aby propagować samorządność w czasach, kiedy gdzieś głęboko w nas wszystkich tkwiły nawyki myślenia związane z centralistycznym spojrzeniem na Polskę, na władzę, na społeczeństwo. – Musieliśmy zacząć od zmieniania samych siebie. Udało się, bo byli ludzie mądrzy, doświadczeni i ludzie którzy mieli wystarczającą wyobraźnię - powiedział wspominając zmarłego niedawno prof. Jerzego Regulskiego.
 

Bronisław Komorowski gratulował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten wielki eksperyment, jakim była odbudowa samorządności polskiej nie tylko się udał, ale też został głęboko zaszczepiony w polskim społeczeństwie. Wskazywał, że samorządność jest w pełni akceptowana jako sposób funkcjonowania państwa polskiego, także jako sposób relacji między władzą a społeczeństwem.
 

W uroczystości wzięli udział Szef KPRP Jacek Michałowski, ministrowie i doradcy prezydenta.

 

Odznaczeni zostali:


za wybitne zasługi dla przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w pracy samorządowej i działalności na rzecz środowisk lokalnych

 

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 

1. Jan Bartmiński
2. Janusz Baster
3. Jerzy Czekalski
4. Zdzisław Drost


KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 

5. Jolanta Bogdańska-Lustych
6. Sławomir Jakubczak
7. Henryk Kapuściak
8. Ewa Klich
9. Danuta Maślicka
10. Alicja Orzałkiewicz
11. Tadeusz Pokrywka
12. Artur Sierzputowski

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI

 

13. Wojciech Obremski.


 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.