przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 12 listopada 2009

Odznaczenia dla polskich kardynałów i księży z Watykanu

Z okazji Święta Niepodległości kardynałowie z Watykanu oraz pracujący tam księża otrzymali wysokie polskie odznaczenia. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w ambasadzie RP przy Stolicy Apostolskiej.  

 

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz ustawy o orderach i odznaczeniach postanowieniem Prezydenta RP z dnia 9 listopada 2009 roku odznaczeni zostali:

 

za wybitne zasługi w działalności publicznej na rzecz rozwijania współpracy między Rzecząpospolitą Polską i Stolicą Apostolską

 

obywatele Rzeczypospolitej Polskiej i Państwa Watykańskiego

 

KRZYŻEM KOMANDORSKIM Z GWIAZDĄ ORDERU ODRODZENIA POLSKI

 

1. Ks. Zenon Kardynał Grocholewski
2. Ks. Stanisław Marian Kardynał Ryłko

obywatel Republiki Argentyńskiej i Państwa Watykańskiego

 

KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 

3. Ks. Leonardo Kardynał Sandri

za wybitne zasługi w upowszechnianiu wiedzy o historii Kościoła w Polsce, za popularyzowanie polskiej kultury, za działalność na rzecz społeczności polskiej we Włoszech

 

obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zamieszkali w Republice Włoskiej

 

KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI

4. Ks. Hieronim Fokciński
5. Ks. Paweł Antoni Ptasznik.

 

Kardynał Grocholewski, który jest prefektem Kongregacji Wychowania Katolickiego, i kardynał Ryłko - przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, zostali odznaczeni Krzyżami Komandorskimi z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności publicznej na rzecz rozwijania współpracy między Rzeczpospolitą Polską i Stolicą Apostolską.

 

Ksiądz Hieronim Fokciński z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, relator procesu beatyfikacyjnego księdza Jerzego Popiełuszki i ksiądz Paweł Ptasznik z watykańskiego Sekretariatu Stanu, rektor polskiego kościoła w Rzymie, otrzymali Krzyże Oficerskie Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w upowszechnianiu wiedzy o historii Kościoła w Polsce, za popularyzowanie polskiej kultury oraz za działalność na rzecz społeczności polskiej we Włoszech.

 

(inf. własna/PAP)


 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.