Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 9 marca 2010

Order dla Przewodniczącego Parlamentu Gruzji

Prezydent Lech Kaczyński i Przewodniczący Parlamentu Gruzińskiego i David Bakradze

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński odznaczył Pana Davida Bakradze – Przewodniczącego Parlamentu oraz b. Ministra Spraw Zagranicznych Gruzji Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu wybitnych zasług w rozwijaniu polsko-gruzińskiej współpracy.


W uroczystości wzięli udział członkowie delegacji gruzińskiej. Prezydent podkreślił, że Bakradze przewodniczy parlamentowi kraju, którego przyszłość powinna być bardzo istotna dla każdego, kto wierzy w wolność i w to, że w naszej części świata panował będzie pokój.
 

Lech Kaczyński zaznaczył, że Gruzja jest "naprawdę niepodległa, prowadzi naprawdę swoją politykę, nawet jeżeli w tej polityce mogą zdarzyć się błędy, to błędy popełniają wszyscy na całym świecie".

 

W ocenie prezydenta, Gruzja pokazała też, że niezawisłość nie jest tylko pustym słowem. - To państwo stworzyli, choć nie wyłącznie na szczęście dla mojego pokolenia, młodzi ludzie. Pan przewodniczący jest jednym z nich - podkreślał prezydent.

 

Lech Kaczyński życzył Gruzji powodzenia m.in. w rozwoju gospodarczym i w zbliżeniu się z Europą. Samemu odznaczonemu prezydent zaś życzył tego, by - jak mówił - kiedy będzie w jego wieku, to życie polityczne było jeszcze przed nim. 38-letni Bakradze jest szefem gruzińskiego parlamentu od czerwca 2008 r. Wcześniej pełnił m.in. funkcje ministra spraw zagranicznych Gruzji.

 

(inf. własna, PAP)

 

Poleć znajomemu