przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 9 marca 2010

Order dla Przewodniczącego Parlamentu Gruzji

Prezydent Lech Kaczyński i Przewodniczący Parlamentu Gruzińskiego i David Bakradze

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński odznaczył Pana Davida Bakradze – Przewodniczącego Parlamentu oraz b. Ministra Spraw Zagranicznych Gruzji Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu wybitnych zasług w rozwijaniu polsko-gruzińskiej współpracy.


W uroczystości wzięli udział członkowie delegacji gruzińskiej. Prezydent podkreślił, że Bakradze przewodniczy parlamentowi kraju, którego przyszłość powinna być bardzo istotna dla każdego, kto wierzy w wolność i w to, że w naszej części świata panował będzie pokój.
 

Lech Kaczyński zaznaczył, że Gruzja jest "naprawdę niepodległa, prowadzi naprawdę swoją politykę, nawet jeżeli w tej polityce mogą zdarzyć się błędy, to błędy popełniają wszyscy na całym świecie".

 

W ocenie prezydenta, Gruzja pokazała też, że niezawisłość nie jest tylko pustym słowem. - To państwo stworzyli, choć nie wyłącznie na szczęście dla mojego pokolenia, młodzi ludzie. Pan przewodniczący jest jednym z nich - podkreślał prezydent.

 

Lech Kaczyński życzył Gruzji powodzenia m.in. w rozwoju gospodarczym i w zbliżeniu się z Europą. Samemu odznaczonemu prezydent zaś życzył tego, by - jak mówił - kiedy będzie w jego wieku, to życie polityczne było jeszcze przed nim. 38-letni Bakradze jest szefem gruzińskiego parlamentu od czerwca 2008 r. Wcześniej pełnił m.in. funkcje ministra spraw zagranicznych Gruzji.

 

(inf. własna, PAP)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.