przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 31 sierpnia 2011

Prezydent złożył kwiaty przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców

Prezydent złożył kwiaty przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku.   |   Prezydent złożył kwiaty przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku. Prezydent złożył kwiaty przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku. Prezydent złożył kwiaty przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku. Prezydent złożył kwiaty przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku. Prezydent złożył kwiaty przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku. Prezydent złożył kwiaty przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku.

Prezydent Bronisław Komorowski złożył w środę, z okazji 31. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, kwiaty przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku oraz przed historyczną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej.

 

Prezydentowi towarzyszyli m.in.: marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak.

 

Jeszcze w środę Bronisław Komorowski wręczy w Pałacu Prezydenckim odznaczenia państwowe działaczom opozycji demokratycznej, w Galerii Kordegarda otworzy wystawę "21 x TAK", a wieczorem w Belwederze weźmie udział w koncercie z okazji 31. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych.

 

We wtorkowym wywiadzie dla TVP Info prezydent podkreślał, że pójście drogą porozumienia, a nie konfliktu było sukcesem. Zaznaczył, że tradycja solidarnościowa jest własnością całego narodu.

Zobacz także: Prezydent: Porozumienia Sierpniowe były sukcesem

 

- Sukces ma zawsze wielu ojców, a klęska jest sierotą, więc trzeba stwierdzić: tak, to był sukces - 31 sierpnia - pójście drogą porozumienia, a nie konfliktu i dobrze, że wszyscy chcieliby się pod tą datą podpisać - powiedział prezydent. - Problem polega na tym, żeby nie odmawiali tego innym - ocenił Bronisław Komorowski. Ale jak dodał, konflikty w obozie zwycięskim nie są niczym nowym.

 

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.