przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 17 września 2011

Prezydent w Ostródzie zachęcał do głosowania na Mazury

Prezydent Bronisław Komorowski podczas wizyty w Ostródzie   |   Prezydent Bronisław Komorowski podczas wizyty w Ostródzie Prezydent Bronisław Komorowski podczas wizyty w Ostródzie Prezydent Bronisław Komorowski podczas wizyty w Ostródzie Prezydent Bronisław Komorowski podczas wizyty w Ostródzie Prezydent Bronisław Komorowski podczas wizyty w Ostródzie Prezydent Bronisław Komorowski podczas wizyty w Ostródzie Prezydent Bronisław Komorowski podczas wizyty w Ostródzie Prezydent Bronisław Komorowski podczas wizyty w Ostródzie

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził w sobotę Ostródę, zachęcając w ten sposób do głosowania na Mazury w światowym konkursie na 7 nowych cudów natury. Popłynął w godzinny rejs statkiem żeglugi ostródzko-elbląskiej i zwiedził tamtejsze muzeum znajdujące się na zamku.

Zanim wszedł na podkład statku, zatrzymał się na bulwarze wzdłuż jeziora Drwęckiego i zamienił kilka zdań z czekającymi na niego mieszkańcami. Powiedział, że przyjechał do Ostródy, by zachęcać do głosowania na ten region w światowym plebiscycie.

Ostródzianie z kolei namawiali prezydenta, by przyjechał do nich na dłużej i skorzystał z wyciągu narciarskiego na jeziorze. Zapraszali także prezydenta, by przyjechał na nowo otwarty stadion. Ostróda bowiem chce zostać centrum pobytowym piłkarzy podczas Euro 2012.

Ale padło także pytanie dotyczące innej sprawy niż głosowanie. Jedna z mieszkanek zapytała, czy "emerytury będą większe". Prezydent odpowiedział, że to będzie trudne zadanie, bo dotychczasowy system jest gwarancją że będą mniejsze. - Trzeba zmienić system, będę tego pilnował- odpowiedział prezydent.

Po godzinnym rejsie statkiem m/s Ostróda po jeziorze Drwęckim prezydent Bronisław Komorowski zwiedził znajdujący się w pobliżu bulwaru krzyżacki zamek i znajdujące się w nim muzeum. Wpisał się także do księgi pamiątkowej.

Jak podkreślił burmistrz Ostródy Olgierd Dąbrowski "teraz będzie można powiedzieć, iż ten zamek odwiedził Napoleon i prezydent Bronisław Komorowski".

Napoleon Bonaparte przebywał w tym zamku od lutego do kwietnia 1807 roku i jak głosi tablica znajdująca się na dziedzińcu "stąd rządził cesarstwem".

W niedzielę rano prezydent odwiedzi drugie z miast znajdujących się na Mazurach Zachodnich - Iławę. Spotka się tam z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Prezydent tego lata odwiedził już Mazury. W lipcu był w Sztynorcie i w Giżycku, gdzie otwierał nowoczesną ekomarinę i oddał swój głos na Mazury. (PAP, inf. własna)
 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.