przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 18 września 2011

Prezydent w Iławie spotkał się z ratownikami WOPR

Prezydent w Iławie   |   Prezydent w Iławie Prezydent w Iławie Prezydent w Iławie Prezydent w Iławie Prezydent w Iławie Prezydent w Iławie Prezydent w Iławie Prezydent w Iławie Prezydent w Iławie Prezydent w Iławie

Prezydent spędza weekend na Mazurach zachęcając do głosowania na ten region w światowym konkursie na 7 nowych cudów świata. W sobotę był w Ostródzie, gdzie pływał przez godzinę statkiem m/s Ostróda po Jeziorze Drwęckim a w niedzielę rano pojawił się w marinie wIławie. Tu spotkał się także z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warmii i Mazur.

 
- Jestem tu z osobami, które zabiegają, aby Polska wygrała tę międzynarodową konkurencję, ale chce powiedzieć, że tu w Iławie jest dobre miejsce do podkreślenia iż atrakcyjność sportów wodnych i wody jako miejsca wypoczynku jest oceniane z punktu widzenia bezpieczeństwa - podkreślił prezydent. Dodał, że wszystkim organizatorom wypoczynku powinno zależeć na tym aby w ramach promocji Mazur jako cudu natury zadbać także o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników szlaku wodnego.

Podkreślił, że takie bezpieczeństwo wzmocni ustawa o bezpieczeństwie na wodzie, którą niedawno podpisał.

Prezydent obejrzał elementy wyposażenia jakim dysponują ratownicy dbając o bezpieczeństwo nad wodą. Były to m.in. fantomy do ćwiczeń udzielania pierwszej pomocy i łódź ratunkowa. Ratownicy pokazali także psy - wodołazy, które ratują tonących. Następnie prezydent wszedł na pokład żaglówki "Fistaszek" i jak planują organizatorzy spędzi kilka godzin, żeglując po Jezioraku, które jest najdłuższym jeziorem w Polsce. W niedzielę na Pojezierzu Ostródzko-Iławskim jest pogoda prawdziwie żeglarska - jest słonecznie i wieje. (PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.