przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 28 września 2011

Prezydent: Każdy rząd ma tu swoje zasługi

Prezydent na budowie drogi ekspresowej S7 Południowej Obwodnicy Gdańska   |   Prezydent na budowie drogi ekspresowej S7 Południowej Obwodnicy Gdańska Prezydent na budowie drogi ekspresowej S7 Południowej Obwodnicy Gdańska Prezydent na budowie drogi ekspresowej S7 Południowej Obwodnicy Gdańska Prezydent na budowie drogi ekspresowej S7 Południowej Obwodnicy Gdańska Prezydent na budowie drogi ekspresowej S7 Południowej Obwodnicy Gdańska

Na naszych oczach likwidowane jest gigantyczne zapóźnienie cywilizacyjne; słynne złe polskie drogi odchodzą powoli w zapomnienie - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, który w środę odwiedził budowę drogi ekspresowej S7, Południowej Obwodnicy Gdańska.


Bronisław Komorowski wziął udział w konferencji prasowej wspólnie z ministrem w swojej kancelarii, a zarazem kandydatem PO na posła Sławomirem Nowakiem. W konferencji uczestniczyli też: wicewojewoda Michał Owczarczak i marszałek województwa, Mieczysław Struk.


Prezydent zaapelował do dziennikarzy i polityków uczestniczących w "batalii wyborczej", by "przez różnego rodzaju niepotrzebne wyrywanie sztandaru nowoczesności, niepotrzebne przekreślanie rzeczywistych zasług, nie pozbawić Polaków satysfakcji z wielkiego postępu, dobrej zmiany, jaką są inwestycje w infrastrukturze drogowej".


Jak przekonywał, "zrobiliśmy kawał naprawdę wielkiej pracy" - w ciągu nie jednego roku, nie dwóch lat, ale od czasu członkostwa Polski w UE. - Początek tych niebywałych inwestycji to jest członkostwo w UE. Każdy rząd ma tu swoje zasługi - mówił prezydent. Dodał, że zależy mu na tym, by "panowała świadomość, że jest to zasługa całego narodu i wszystkich kolejnych ekip, które dokładały różnej wielkości cegiełki do przekreślenia strasznego, historycznego przekleństwa, jakim były słynne polskie drogi, a właściwie ich brak".


Prezydent "gratulując tego niebywałego postępu" podziękował za - jak to ujął - "pewien umiar w politycznym eksponowaniu tego gigantycznego postępu". Powiedział, że "z dobrą myślą przyjął informację, że oddanie sporego przecież odcinka autostrady A-1 od Gdańska do Torunia, odbędzie się po wyborach parlamentarnych".


Podkreślił, że "nie uczestniczy w kampanii wyborczej i to dotyczy także dzisiejszego dnia". Jednocześnie dodał, że "nie zamierza wypierać się faktu, że trzyma kciuki za osoby, z którymi współpracuje i za ministra Nowaka także trzyma kciuki". (PAP)
 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.