przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 8 września 2010

Prezydenci Polski i Estonii o rozwoju współpracy

Tagi:
estonia
Spotkanie prezydentów Polski i Estonii w Krynicy
Spotkanie prezydentów Polski i Estonii w Krynicy
Spotkanie prezydentów Polski i Estonii w Krynicy

Prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves i prezydent Bronisław Komorowski rozmawiali podczas XX Forum Ekonomicznego w Krynicy o wzmocnieniu współpracy między Polską a Estonią.


- Biorąc pod uwagę jak bliskie są relacje między Estonią a Polską już od wielu lat, a także zważywszy na to, iż znamy się od dłuższego czasu, jestem przekonany, że nasza współpraca będzie bardzo dobra - powiedział prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves podczas konferencji prasowej po spotkaniu z Komorowskim.

- Przenikanie się interesów zarówno Estonii, Polski oraz innych krajów bałtyckich jest ogromne. Energetyka, transport, kwestie tranzytowe, bezpieczeństwo, NATO to są wszystko obszary, w których nasze interesy się wzajemnie przenikają, nie wspominając już o obsadzie kadrowej w Unii Europejskiej - powiedział prezydent Estonii.

Z kolei Bronisław Komorowski podkreślił, że forum w Krynicy jest szansą na docenienie roli krajów, które nie są bezpośrednimi sąsiadami Polski, ale jednocześnie mają podobne problemy wewnątrz UE. - Do takich krajów należy także Estonia - powiedział.
Zobacz także: Prezydent w Krynicy o Traktacie i polskiej prezydencji w UE
Komorowski zauważył, że krynickie spotkanie z prezydentem Estonii jest przygotowaniem do spotkania prezydentów krajów nadbałtyckich w Rydze, które odbędzie się za w piątek.

- Mam nadzieję, że będziemy mogli także wzmacniać bezpośrednią współpracę z Estonią, która jest krajem dzielnie radzącym sobie z kryzysem gospodarczym w Europie i dzielnym także, jeśli chodzi o wyznaczenie celów integracji, bezpieczeństwa, współpracy gospodarczej w tym regionie - dodał prezydent Komorowski.

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.