przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 30 listopada 2011

Prezydent o szacunku do pracy, prawa i państwa

Prezydent w Nowym Tomyślu

Prezydent w Nowym Tomyślu

Ważne, abyśmy mieli odwagę mówienia o potrzebie kształtowania szacunku do pracy, prawa i państwa polskiego - powiedział w środę w Paproci koło Nowego Tomyśla (Wielkopolskie) prezydent Bronisław Komorowski na spotkaniu z przedstawicielami lokalnego biznesu.

 

- Jestem dziś w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej z okazji otwarcia nowego odcinka autostrady, który będzie także naszą drogą do systemu autostrad europejskich. W jakiejś mierze ma to także wymiar symboliczny, połączenia z nowoczesnością, z bogatszą częścią naszego kontynentu a więc z tym, do czego dążymy - powiedział prezydent.

 

Wyraził zadowolenie ze spotkania ze środowiskiem, z ludźmi, którzy - jak podkreślił - potrafią skutecznie dbać o rozwój Nowego Tomyśla.  - To miejsce w którym widać, że potrafimy sobie radzić dobrze w sytuacjach często trudnej, głębokiej zmiany. Widać to chociażby po tak niewielkim poziomie bezrobocia. To efekt odpowiedniego odczytania miejsca, gdzie są szanse tego regionu, uchwycenia źródeł potencjalnego sukcesu. Jest tym także położenie blisko granicy - dodał.

 

Prezydent zaznaczył, że jedną z cech tego regionu jest odpowiedni szacunek do pracy, co - mówił - "było zawsze naszym polskim problemem".  - Ważne, abyśmy mieli odwagę mówienia o potrzebie kształtowania szacunku do pracy, prawa i państwa polskiego. Chcemy przecież budować, w oparciu o tradycje wielkopolskie, zdolność do oszczędnego wydawania środków, mądrego inwestowania, większego pragmatyzmu w podejściu do tego, co decyduje o dzisiejszej egzystencji, ale wyznacza także szanse na przyszłość - powiedział.

 

Po południu Bronisław Komorowski weźmie udział w Trzcielu w otwarciu nowego odcinka autostrady A2 Nowy Tomyśl - Świecko.  -To nie jest tak, że będziemy tą autostradą jechali wyłącznie po to, aby oglądać świat zamożniejszy, może lepiej zorganizowany. Będziemy jechali także z przekonaniem, że wieziemy w naszym "bagażu narodowym" wielkie osiągnięcia, wielkie atrakcje z punktu widzenia odbioru Polski, także tego regionu, przez świat Europy Zachodniej  - powiedział podczas spotkania z przedstawicielami lokalnego biznesu.

(PAP)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.