przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 9 lutego 2012

Para Prezydencka pożegnała Wisławę Szymborską

Para Prezydencka na uroczystościach pogrzebowych Wisławy Szymborskiej na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie   |   Para Prezydencka na uroczystościach pogrzebowych Wisławy Szymborskiej na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie Para Prezydencka na uroczystościach pogrzebowych Wisławy Szymborskiej na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie Para Prezydencka na uroczystościach pogrzebowych Wisławy Szymborskiej na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie Para Prezydencka na uroczystościach pogrzebowych Wisławy Szymborskiej na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie Para Prezydencka na uroczystościach pogrzebowych Wisławy Szymborskiej na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie Para Prezydencka na uroczystościach pogrzebowych Wisławy Szymborskiej na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie Para Prezydencka na uroczystościach pogrzebowych Wisławy Szymborskiej na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie Para Prezydencka na uroczystościach pogrzebowych Wisławy Szymborskiej na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie

- Żegnamy Panią Wisławę Szymborską - poetkę pogodnej strony świata - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości pogrzebowych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. W uroczystościach uczestniczyła też Pierwsza Dama Anna Komorowska.


- Nie jest łatwo żegnać, poetkę, noblistkę, Damę Orderu Orła Białego. Nie jest łatwo, bo wiemy, że nie ceniła sobie oficjalności, że żałowała czasu na ceremonie, że chciała mówić i uczyła nas, jak mówić, jako zwykły człowiek, jak mówi zwykły człowiek – prosto, krótko, szczerze, ale nie kryjąc własnych uczuć i emocji - powiedział Bronisław Komorowski. 

 

- Na pewno żadne wielkie, uroczyste słowo nic nam tutaj dzisiaj nie pomoże. Nie jest łatwo ją żegnać - dodał.

 

- Dlatego żegnając ją, pragnę podkreślić jedynie to, że pozostawia nam wielki dar, że pozostawia nam zapisaną w wierszach własną umiejętność dostrzegania wokół siebie tych zwykłych, drobnych nawet okruchów piękna i radości świata, tych okruchów zawsze wartych zadziwienia, zawsze wartych przeżycia, a czasem wartych uśmiechu i ironii - powiedział prezydent.

 

 

Jak dodał, poetka pozostawia nam dar pogodnej refleksji nad nami samymi, nad zwykłym człowiekiem. - Dlatego żegnamy Panią Wisławę Szymborską - poetkę pogodnej strony świata - zakończył Bronisław Komorowski.

Zobacz także: Pożegnanie Wisławy Szymborskiej

W uroczystościach pogrzebowych wzięli także udział Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski i Podsekretarz Stanu w KPRP Maciej Klimczak.
 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.