przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 14 maja 2012

Spotkanie Prezydenta RP ze związkowcami z OPZZ

Związkowcy wręczają prezydentowi postulaty   |   Spotkanie Prezydenta RP ze związkowcami z OPZZ Spotkanie Prezydenta RP ze związkowcami z OPZZ Spotkanie Prezydenta RP ze związkowcami z OPZZ Spotkanie Prezydenta RP ze związkowcami z OPZZ

Prezydent Bronisław Komorowski przyjął w poniedziałek rano, przed rozpoczęciem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, związkowców z OPZZ.


Przedstawiciele związkowców wręczyli swoje postulaty związane z planowaną reformą emerytalną oraz przekazali własny projekt reformy.
 

Prezydent z zadowoleniem odniósł się do zaproponowanego związania uprawnień do pobierania emerytury ze stażem pracy, co znajduje się także w ustawie procedowanej obecnie w parlamencie.

 

Prezydent z satysfakcję przyjął tę formę troski o przyszłość systemu emerytalnego wyrażoną przez związkowców z OPZZ.
 

Prezydent RP zawsze był i jest zwolennikiem szerokiej debaty w kwestiach budzących duże zainteresowanie społeczne i uważa, że dialog społeczny jest jedną z istotnych form uzgadniania różnych stanowisk w sprawach ważnych dla pracowników.
 

Wyrazem troski Prezydenta RP o szerokie konsultacje dotyczące systemu emerytalnego było zaproszenie przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych do Pałacu Prezydenckiego już na początku dyskusji w tej sprawie.

Zobacz także: Spotkanie prezydenta na temat reformy emerytalnej

Prezydent zorganizował też w ramach Forum Debaty Publicznej kilka debat poświęconych problemom systemu emerytalnego i aktywności zawodowej osób starszych, w których uczestniczyli również przedstawiciele związków zawodowych.
 

Odnosząc się do postulatów związkowców należy stwierdzić, że Prezydent RP nigdy nie obiecywał natychmiastowego podpisania ustawy dotyczącej zmian emerytalnych. Należy przypomnieć także, że jeżeli chodzi o postulat równego traktowania, Prezydent RP zawsze ocenia projekty ustaw, jakie trafiają po procedurze parlamentarnej do Kancelarii pod względem ich zgodności z Konstytucją RP.

 

W opinii Prezydenta RP rolą związków zawodowych jest jak największe zaangażowanie w dbanie o prawa pracownicze, rolą rządu jest zapewnienie długotrwałej stabilności finansowej sytemu emerytalnego, a troską Prezydenta RP, oprócz przestrzegania Konstytucji RP, jest również zagwarantowanie Polakom emerytur na godnym poziomie.
 

Prezydentowi podczas wizyty w Katowicach towarzyszyli ministrowie w Kancelarii Prezydenta: Olgierd Dziekoński i Sławomir Rybicki.

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.