przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 25 maja 2012

Spotkanie z organizacjami działającymi na rzecz wsi

Prezydent wita się   |   Spotkanie z organizacjami działającymi na rzecz wsi Spotkanie z organizacjami działającymi na rzecz wsi Spotkanie z organizacjami działającymi na rzecz wsi Spotkanie z organizacjami działającymi na rzecz wsi Spotkanie z organizacjami działającymi na rzecz wsi Spotkanie z organizacjami działającymi na rzecz wsi Spotkanie z organizacjami działającymi na rzecz wsi Spotkanie z organizacjami działającymi na rzecz wsi

Są tacy ludzie, którzy chcą zmieniać świat i sprawiać, żeby stał się on lepszy - powiedział w piątek prezydent Bronisław Komorowski w Marózie k. Olsztynka podczas spotkania z organizacjami działającymi na obszarach wiejskich.

- Ludzie działający na rzecz lokalnych społeczności w małych miejscowościach są przykładem, jak może zmieniać się Polska wieś. Oni mogą stanowić to, co nazywa się dorobkiem polski obywatelskiej - podkreślił Bronisław Komorowski.

 
Nawiązując do słynnego powiedzenia prezydenta USA Johna F. Kennedy'ego "nie pytaj co ojczyzna może ci dać, ale co ty możesz dać krajowi" prezydent Komorowski zwracając się do uczestników spotkania powiedział, że Polsce mogą oni dać swój entuzjazm, pomysły, wzór do naśladowania, serce i umiejętności wspólnego działania.

Jak dodał, takich pasjonatów, którym chce się zmieniać otaczającą rzeczywistość, można nazwać "szaleńcami bożymi". - Szaleńcy boży mają w sobie tak daleko posuniętą pasję, że czasem aż dotyka ona szaleństwa mają chęci zmierzenia się ze światem, z trudnościami tego świata, chcą go zmieniać, by był bardziej ludzki - podkreślił Bronisław Komorowski.

Jak ocenił, społecznikom nie jest łatwo osiągać cele, gdyż muszą się spierać z władzą samorządową, a na pewno mierzyć się z obojętnością i brakiem aktywności innych. Prezydent podkreślił, że muszą się oni także zmagać z brakiem pieniędzy mając do dyspozycji czasem tylko własne siły i chęci.

W XI Spotkaniu Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich w Marózie k. Olsztynka uczestniczyło ponad 400 osób z całej Polski, działających społecznie w małych miejscowościach i reprezentujących ok. 200 organizacji.

Uczestniczyli oni w wykładach i warsztatach poświęconych współpracy organizacji pozarządowych z samorządem gminnym, które obejmowały trzy bloki tematyczne - prawo, komunikację i dobre praktyki.

Współorganizatorami spotkania były Fundacja Wspomagania Wsi, Nidzicka Fundacja Rozwoju Nida i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. (PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.