przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 25 maja 2012

Prezydent z uczestnikami Akademii Młodych Noblistów

  |   Prezydent spotkał się z uczestnikami Akademii Młodych Noblistów Prezydent spotkał się z uczestnikami Akademii Młodych Noblistów Prezydent spotkał się z uczestnikami Akademii Młodych Noblistów Prezydent spotkał się z uczestnikami Akademii Młodych Noblistów Prezydent spotkał się z uczestnikami Akademii Młodych Noblistów Prezydent spotkał się z uczestnikami Akademii Młodych Noblistów Prezydent spotkał się z uczestnikami Akademii Młodych Noblistów Prezydent spotkał się z uczestnikami Akademii Młodych Noblistów Prezydent spotkał się z uczestnikami Akademii Młodych Noblistów Prezydent spotkał się z uczestnikami Akademii Młodych Noblistów

W trakcie wizyty w woj. warmińsko-mazurskim prezydent Bronisław Komorowski odwiedził Garncarską Wioskę w Kamionce koło Nidzicy, gdzie spotkał się z uczestnikami Akademii Młodych Noblistów.


Młodzi ludzie zaprezentowali swoje projekty naukowe, nad którymi pracowali cały rok m.in. dotyczące polskiej uczonej Marii Curie-Skłodowskiej, a także walorów przyrodniczych wybranych miejscowości.

Akademia Młodych Noblistów to projekt, w którym uczestniczy ponad 3 tys. gimnazjalistów z 50 szkół z województwa warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Uczniowie rozwijają swoje kompetencje, które według inicjatorów projektów mają im potem pomóc się odnaleźć na rynku pracy i w życiu codziennym. Pogłębiają swoją wiedzę z zakresu przyrody, matematyki, informatyki, komunikacji i języków obcych.
Zobacz także: Spotkanie z organizacjami działającymi na rzecz wsi
Garncarska Wioska w Kamionce to przedsięwzięcie Fundacji Nida, które daje pracę osobom z popegeerowskich wsi pod Nidzicą. Mieszczą się tu m.in. warsztaty kowalstwa, garncarstwa i produkcji papieru czerpanego, które mogą zwiedzać turyści. (PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.