przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 29 maja 2012

Prezydent zwiedził Stadion Miejski w Poznaniu

Prezydent na Stadionie Miejskim w Poznaniu   |   Prezydent na Stadionie Miejskim w Poznaniu Prezydent na Stadionie Miejskim w Poznaniu Prezydent na Stadionie Miejskim w Poznaniu Prezydent na Stadionie Miejskim w Poznaniu Prezydent na Stadionie Miejskim w Poznaniu

Prezydent Bronisław Komorowski podczas wizyty na poznańskim Stadionie Miejskim oświadczył, że jest pod wrażeniem przygotowań do Euro 2012. Ocenił, że mamy prawo być dumni, a jeśli do tego dojdzie sukces sportowy, to będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy szczęściarzami.

 

- Jestem pod ogromnym wrażeniem stanu przygotowań do piłkarskiego turnieju zarówno od tej technicznej strony jak i pod kątem budowania dobrego klimatu wokół tego niezwykłego wydarzenia – powiedział prezydent Komorowski we wtorek na płycie poznańskiego stadionu.

 

Jak podkreślił, w całej Polsce wiele wysiłku włożono w budowę najnowocześniejszych stadionów, dworców kolejowych, lotnisk oraz dróg dojazdowych. - Oczywiście, pewnie byśmy chcieli, żeby jeszcze więcej i szybciej. Na miarę polskich możliwości to jest jednak ogromne osiągnięcie. Mamy prawo być dumni, a jeśli do tego dojdzie sukces sportowy, to możemy powiedzieć o sobie, że jesteśmy szczęściarzami - zaznaczył prezydent.

 

Jego zdaniem Euro 2012 to nie tylko święto futbolu, ale także szansa na dobrą promocję Polski w Europie i na świecie.

- To także szansa budowania wspólnoty narodowej wokół nadziei na sukces, wokół flagi i dobrego prezentowania kraju. Niech to będzie święto Polski i europejskiego futbolu, żebyśmy z tych mistrzostw mogli czerpać osobistą satysfakcję i jak najwięcej radości - podsumował.

  Zobacz także: Wizyta w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Uroczyste otwarcie dworca kolejowego Poznań Główny Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP przyznane

Podczas pobytu na stadionie Bronisław Komorowski z rąk dyrektora Euro 2012 w Polsce Adama Olkowicza otrzymał koszulkę reprezentacji Polski z numerem jeden i swoim nazwiskiem.

 

Stadion Miejski w Poznaniu funkcjonuje w mieście już od 30 lat. W międzyczasie przechodził wiele prac modernizacyjnych. Oficjalne otwarcie stadionu, który może pomieścić ponad 43 tys. widzów, odbyło się 20 września 2010, a uświetnił je koncert Stinga.

 

Prezydent we wtorek odwiedził stolicę Wielkopolski. Przed południem wizytował Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, a następnie brał udział w uroczystości oficjalnego otwarcia dworca kolejowego Poznań Główny. Po południu odwiedzi ekspozycje targowe na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a na zakończenie pobytu w Poznaniu wręczy Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP, które promują i budują prestiż polskich firm i zespołów wynalazczych. (inf. własna, PAP)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.