przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 21 sierpnia 2012

Prezydent Estonii z prywatną wizytą w Polsce

  |   Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce Pierwszy dzień prywatnej wizyty prezydenta Estonii w Polsce

Pięciodniową prywatną wizytę w Polsce rozpoczął we wtorek w Gdańsku prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves. W towarzystwie prezydenta Bronisława Komorowskiego estoński gość spacerował po gdańskiej starówce. Obaj politycy odwiedzili też Sopot i Gdynię.

Toomas Hendrik Ilves wraz z małżonką i 9-letnią córką przybył do Polski na zaproszenie Bronisława Komorowskiego do rezydencji prezydenckiej na Mierzei Helskiej.

Pary prezydenckie odwiedziły ulicę Długą, zwiedziły Dom Uphagena, Dwór Artusa i przeszły wzdłuż Motławy. Później popłynęły do Sopotu mijając po drodze Westerplatte i Naftoport. W Sopocie prezydenci w towarzystwie żon spacerowali po molo, a w Gdyni po Skwerze Kościuszki.

W środę pary prezydenckie odwiedzą Hel.

  Zobacz także: Prezydenci Polski i Estonii w Helu

Ostatnie spotkanie prezydentów Polski i Estonii miało miejsce w kwietniu tego roku przed szczytem NATO w Chicago.

Rozmowy obu polityków dotyczyć będą m.in. współpracy bałtyckiej i kwestii bezpieczeństwa, w tym Baltic Air Policing. Będą też mówić o kwestiach europejskich, m.in. o kryzysie gospodarczym i jego możliwym wpływie na dalszy proces integracji europejskiej oraz o unijnym budżecie na lata 2014-2020, ze szczególnym uwzględnieniem polityki spójności. Tematem rozmów będzie także współpraca energetyczna i transportowa.(PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.