przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 4 września 2012

Spotkanie prezydentów Polski i Chorwacji

Spotkanie prezydentów Polski i Chorwacji w Krynicy   |   Spotkanie prezydentów Polski i Chorwacji w Krynicy Spotkanie prezydentów Polski i Chorwacji w Krynicy Spotkanie prezydentów Polski i Chorwacji w Krynicy Spotkanie prezydentów Polski i Chorwacji w Krynicy

Ratyfikowanie przez Polskę traktatu o przystąpieniu Chorwacji do UE było tematem rozmów prezydentów obu krajów Bronisława Komorowskiego i Ivo Josipovicia we wtorek podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Prezydent Josipović deklarował, że Zagrzeb upatruje w Warszawie partnera w UE.

 

Podczas oświadczenia dla prasy po spotkaniu, które odbyło się na marginesie Forum, prezydent Komorowski zwracał uwagę na rolę Polski w procesie poszerzania UE o Chorwację. Przypomniał, że w czasie polskiej prezydencji podpisywany był traktat akcesyjny Unii z tym krajem, a w tej chwili trwa proces jego ratyfikacji w poszczególnych państwach. Zobacz także: Forum Ekonomiczne w Krynicy Prezydent Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego

 

- Jestem przekonany, że w najbliższym czasie będę miał wielką satysfakcję, aby po uzyskaniu zgody polskiego parlamentu złożyć podpis pod aktem kończącym proces ratyfikacji w Polsce - oświadczył.

 

Bronisław Komorowski poinformował też, że otrzymał zaproszenie do odwiedzenia Chorwacji. - To będzie okazja do podkreślenia tych naturalnych - wynikających z historii, z podobieństwa mentalnego, z podobnych doświadczeń - relacji polsko-chorwackich - zaznaczył. Dodał, że jeśli będzie miał okazję być w Chorwacji niedługo, to będzie jednym z ponad pół miliona Polaków, którzy w tym roku odwiedzili ten kraj.

 

Josipović zapewniał, że dla Chorwacji Polska jest bardzo ważna. - Doceniamy pomoc i przyjaźń, którą nam przekazała Polska. Wasz kraj ma dla nas duże znaczenie. Duże znaczenie będzie dla nas miało ratyfikowanie traktatu o przystąpieniu Chorwacji do UE przez Polskę - wskazywał. Zapowiedział, że kiedy Chorwacja zostanie pełnoprawnym członkiem Unii, w Polsce będzie upatrywała swojego przyjaciela i partnera. (PAP)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.