przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 8 października 2012

"Polska potrzebuje ambitnych celów"

  |   Prezydent na prezentacji projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020 r. Prezydent na prezentacji projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020 r. Prezydent na prezentacji projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020 r. Prezydent na prezentacji projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020 r. Prezydent na prezentacji projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020 r. Prezydent na prezentacji projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020 r.

Polska potrzebuje ambitnych celów i ram, które zmuszają nas do aktywności - powiedział w poniedziałek we Wrocławiu prezydent Bronisław Komorowski. Prezydent wysłuchał prezentacji projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do 2020 r.

 

- Polska potrzebuje ambitnych celów i ram, które zmuszają nas do aktywności. Do niedawna projektem, który uskrzydlał, była perspektywa Euro 2012. Często słyszę, że dziś potrzebny jest nam kolejny cel uskrzydlający, mobilizujący i wymuszający koncentrację wysiłków. Na Dolnym Śląsku takim celem może być tytuł Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. - powiedział Bronisław Komorowski. Zobacz także: Prezydent: Wrocław ma potencjał kultury

 

Dodał, że tytuł Europejskiej Stolicy Kultury jest szansą na pokazanie regionu jako miejsca sukcesu w obszarze turystyki i kultury. - To do tej pory się nie zdarzało. Do niedawna marzeniem było, żeby zaczęły znikać obszary gwałtownego bezrobocia i aby pojawiały się inwestycje infrastrukturalne. Dziś możemy myśleć o sukcesie w zupełnie innym obszarze (...). To świadczy, że wchodzimy w nowy etap rozwoju Polski - mówił prezydent.

 

Bronisław Komorowski dobrze ocenił zaprezentowane plany rozwoju regionu do 2020 r. - Cieszę się, że będą towarzyszyć im szerokie konsultacje społeczne, aby strategia była czymś więcej niż marzeniem, musi być zakorzeniona w oczekiwaniach społecznych - podkreślił.

 

Pozytywnie odniósł się również do planów władz samorządowych dotyczących pozyskiwania funduszy na realizowane projekty w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.  - Partnerstwo publiczno-prywatne daje ogromne szanse, ale również wymaga odwagi politycznej - mówił.

 

Strategię Rozwoju Województwa Dolnośląskiego na najbliższe osiem lat przedstawił w centrum kongresowym przy wrocławskiej Hali Stulecia marszałek województwa Rafał Jurkowlaniec. Zakłada ona, że rozwój regionu będzie opierał się na dwóch obszarach: istniejącej i projektowanej sieci dróg oraz na walorach turystycznych. Realizacja poszczególnych elementów zapisanych w Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego na lata 2013-2025 ma kosztować 96,4 mld zł. 

(PAP)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.