przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 9 listopada 2012

Prezydent w Olecku o patriotyzmie dnia codziennego

Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Olecku   |   Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Olecku Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Olecku Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Olecku Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Olecku Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Olecku Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Olecku Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Olecku Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Olecku Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Olecku Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Olecku Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Olecku Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Olecku Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Olecku Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Olecku Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Olecku Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Olecku Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Olecku Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego w Olecku

Dzisiejszy wymiar polskiego patriotyzmu to patriotyzm dnia codziennego wyrażany w dobrej pracy i postawach obywatelskich - mówił w Olecku prezydent Bronisław Komorowski. Chwalił też zrealizowane w tym mieście inwestycje biznesowe i samorządowe.

 

Prezydent w Olecku, w zakładzie "Prawda" spotkał się z załogą i prezesem Grupy Ikea Mikaelem Ohlssonem, który przyjechał do Polski. Istniejąca od ponad 20 lat firma "Prawda" zatrudnia 1200 osób, jest wykonawcą mebli i podzespołów do mebli Ikea.

 

Jak powiedział prezydent, w Olecku w przeddzień Święta Niepodległości zjawił się nieprzypadkowo. - Pamiętamy o wielkiej historii, o wielkich bohaterach walki o niepodległość Polski. Jesteśmy im wdzięczni, pamiętamy o nich, czcimy ich, ale dzisiejszy wymiar patriotyzmu polskiego to wymiar przede wszystkim dobrej pracy, postaw obywatelskich, to także patriotyzm dnia codziennego wyrażający się w tym, że potrafimy pracując myśleć zarówno o sobie, jak też o innych - powiedział w zakładzie Bronisław Komorowski.

 

Dodał, że patriotyzm to także otwartość na innych, zdolność organizowania pracy innym. Zwrócił uwagę, że przedsiębiorstwo "Prawda" bardzo dobrze radzi sobie zarówno w kontaktach biznesowych, jak też międzyludzkich z załogą. Zobacz także: Prezydent na konferencji o małym ruchu granicznym

 

- Tutaj w Olecku widać, że ten patriotyzm dnia codziennego to jest zdolność do prowadzenia dobrego biznesu, korzystając z otwartości, z możliwości kooperacji w bardzo szerokim wymiarze - powiedział prezydent.

 

Bronisław Komorowski uważa za sukces, że 18,5 proc. produkcji IKEI pochodzi z polskich zakładów. Prezydent w Olecku uczestniczył także w uroczystości otwarcia miejskiego kompleksu widowiskowo-sportowego "Lega", inwestycji powstałej m.in. ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013 za 36 mln zł.

 

- Dożyliśmy czasów, że w Olecku oddajemy do użytku tak wielkie inwestycje, jak ta za 36 milionów zł, a miasto było stać wyłożyć na nią z własnego budżetu 11 milionów zł. To jest wielka, dobra zmiana, której doświadczamy – dodał Bronisław Komorowski. Powiedział, że to szansa na lepsze życie dla mieszkańców Olecka.

 

"Lega" to jeden z nowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce północno-wschodniej. Obiekt leży nad jeziorem. W kompleksie, którego częścią jest hala z basenem, są m.in. boiska do piłki możnej, siatkówki, koszykówki, siatkówki plażowej, stadion lekkoatletyczny, skate park i sala fitness.

 

Prezydent odwiedził w piątek wschodnią część woj. warmińsko-mazurskiego. Najpierw był w Gołdapi, gdzie wziął udział w konferencji poświęconej tzw. małemu ruchowi przygranicznemu. Konferencja została poświęcona szansom, jakie wprowadzenie takiego ruchu daje społecznościom przygranicznym.(PAP)

 

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.