przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 13 stycznia 2013

"Dzięki WOŚP budujemy więź międzypokoleniową"

Prezydent Bronisław Komorowski i minister Sławomir Rybicki   |   Prezydent Bronisław Komorowski i minister Sławomir Rybicki Wolontariusze WOŚP Prezydent Bronisław Komorowski wspiera akcję WOŚP w Wiśle Prezydent Bronisław Komorowski wspiera akcję WOŚP w Wiśle Prezydent Bronisław Komorowski wspiera akcję WOŚP w Wiśle Prezydent Bronisław Komorowski wspiera akcję WOŚP w Wiśle

- Bardzo cieszę się, że cała Polska po raz kolejny może wspierać WOŚP. Cieszymy się, że możemy być w takich sprawach razem – powiedział w niedzielę prezydent Bronisław Komorowski. Dodał, że dzięki akcji wspólnym wysiłkiem budujemy więź międzypokoleniową.

 

W niedzielę w Wiśle prezydent Bronisław Komorowski apelował o wsparcie WOŚP. - Wraz z żoną zachęcam wszystkich bardzo serdecznie do licytacji weekendowego pobytu w rezydencji prezydenckiej – mówił Bronisław Komorowski. Zobacz także: Para Prezydencka wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy


- Warto się spieszyć, póki jest ładna pogoda, póki można to połączyć z nartami - zachęcał prezydent. Gratką dla licytujących może być także to, że ten, kto wylicytuje pobyt w prezydenckiej rezydencji w Wiśle, będzie mógł obejrzeć prywatne apartamenty - niedostępne dla mediów. - Nie widzę żadnego problemu - odpowiedział prezydent, pytany o możliwość zajrzenia do prywatnych pokoi.


Bronisław Komorowski mówił też, że cieszy go, iż w tym roku WOŚP zbiera pieniądze nie tylko dla najmłodszych, ale też dla seniorów.


- Cieszę się bardzo, że Orkiestra gra też dla starszych ludzi, bo to oznacza, że budujemy wspólnym wysiłkiem taką szczególną więź międzypokoleniową - solidarność między pokoleniami i tymi najmłodszymi, i tymi najstarszymi. Zachęcam państwa do hojności, do ofiarności, do brania udziału i zbieraniu pieniędzy i cieszenia się tym, że jesteśmy w takich sprawach razem - powiedział.


Anna i Bronisław Komorowscy przekazali na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy weekendowy pobyt dla dwóch osób w Rezydencji Prezydenta RP w Zamku w Wiśle.


Zamek ten został zbudowany w latach 1929-1930 w miejscu spalonego drewnianego zamku myśliwskiego Habsburgów z początków XX wieku. Zwycięzca licytacji będzie mógł spędzić weekend w Zamku w Wiśle po uzgodnieniu terminu z Kancelarią Prezydenta. Zwycięzca licytacji zostanie także zaproszony na obchody Święta Wolności 4 czerwca 2013 roku.

 

- Będzie nam bardzo miło, jeżeli z tego powodu do wielkiej puli pieniędzy przeznaczonych dla ludzi potrzebujących trafią także pieniądze z licytacji tego weekendowego pobytu tutaj w Wiśle - mówił prezydent.

 

Aukcja potrwa do 5 lutego. Weź udział w aukcji>>

 

Prezydent podczas pobytu w wiślańskiej rezydencji skorzystał z okazji i wybrał się na narty. Pytany o wrażenia powiedział: „Śnieg jest wspaniały. Rezydencja prezydentów jest we wspaniałym zakątku narciarskiej Polski, więc były narty i będą. (…) O wrażeniach ze stoku będę mówił w poniedziałek w Białce Tatrzańskiej. Jadę tam, aby zobaczyć wielki postęp, jeśli chodzi o organizowanie atrakcji, jakimi są skoki narciarskie. Tu w Wiśle też jest się czym chwalić” – dodał Bronisław Komorowski.  (PAP, inf. własna)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.