przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 18 stycznia 2013

"Czechy i Słowacja to najbliższe Polsce kraje"

  |   Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego w Wiśle z prezydentami Czech i Słowacji Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego w Wiśle z prezydentami Czech i Słowacji Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego w Wiśle z prezydentami Czech i Słowacji Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego w Wiśle z prezydentami Czech i Słowacji Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego w Wiśle z prezydentami Czech i Słowacji Spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego w Wiśle z prezydentami Czech i Słowacji

Bronisław Komorowski, który w piątek w Wiśle spotkał się z prezydentem Słowacji Ivanem Gašparovičem i ustępującym prezydentem Czech Václavem Klausem, podkreślił, że te dwa państwa to "najbliższe Polsce kraje".

 

- Spotykamy się tutaj w Wiśle, aby podkreślić to, że ta bliskość jest wielkim zobowiązaniem i wielką szansą dla nas wszystkich – mówił Bronisław Komorowski.

 

Spotkanie trzech prezydentów w Wiśle potrwa dwa dni. Jego powodem jest kończąca się kadencja prezydenta Klausa.

Polski prezydent w wystąpieniu otwierającym spotkanie podkreślał, że Słowacja i Czechy to najbliższe Polsce kraje.

 

Odnosząc się do spotkania w Wiśle, polski prezydent powiedział: "chcielibyśmy, aby ten sposób pożegnania stał się dobrym obyczajem w naszym regionie".

 

Prezydent Komorowski wyraził nadzieję, że spotkanie z Klausem i Gašparovičem będzie też okazją do rozmowy na tematy bieżące, "ważne w relacjach między najbliższymi sobie krajami".

 

Václav Klaus podziękował polskiemu prezydentowi za zaproszenie. Zapewnił, że zawsze bardzo chętnie jeździł do Polski, o czym świadczy fakt, że łącznie z piątkowym spotkaniem w ciągu 10 lat prezydentury był w naszym kraju 15-krotnie. - To w jasny sposób pokazuje mój stosunek do waszego kraju - powiedział.

 

- To dla mnie wielka radość, że pan prezydent Komorowski  umożliwił nam spotkanie się tutaj - powiedział z kolei Gašparovič. (PAP)

Lokalizacja

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.